Dzisiejszą Niedzielą kończymy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Przeżywamy również Święto Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus powiedział do św. s. Faustyny: „Pragnę, aby to święto było uroczyście obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Pragnę aby to święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników.”

  1. Niedziela Miłosierdzia jest również Diecezjalnym Dniem Caritas. Módlmy się za wszystkich członków naszego parafialnego Caritas, a więc reprezentantów poszczególnych rejonów oraz dzieci i młodzież z Szkolnego Koła Caritas. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy – Tydzień Miłosierdzia.
  2. Jutro na Msze św. wieczorową zapraszam Dzieci Komunijne wraz z rodzicami.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy: w poniedziałek św. Katarzyny ze Sieny, we wtorek św. Wojciecha- głównego patrona Polski, w środę św. Józefa – Robotnika, w sobotę św. Floriana, Patrona Strażaków. Wszystkim solenizantkom, solenizantom oraz Druhom naszej OSP składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych.
  4. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwo majowe, które w dni powszechne będzie po Mszy świętej, a w niedziele po 9.00. Zachęcamy do odprawiana tego pięknego nabożeństwa przy kapliczkach.
  5. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00, nie ma Mszy w Jamnem. Na sumie I Komunia Święta. 13-ścioro dzieci przystąpi po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w czwartek o godz. 9.00.
  6. W tym tygodniu przypada również I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela maja. Zapraszamy na Msze św. wotywne. Spowiedź przed każdą Msza świętą. W czwartek dodatkowo od godz. 17.00. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza św. w oprawie góralskiej, zapraszamy w strojach góralskich, składka na cele parafialne.
  7. 2 maja przypada dzień flagi narodowej. Zachęcamy do wywieszenia tych pięknych flag na naszych domach.
  8. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Marciny: Kurnyta Maria nr 47, Cebula Magdalena nr 60, Niewiadomy Katarzyna nr 45, Niewiadomy Joanna nr 45A, Jagieła Maria nr 43A, Nogawka Krystyna nr 44.
  9. Przekazaliśmy gregorianki na maj dla ks. Mariusza Michalika za śp. Krystynę Maciąga, dla ks. Roberta Biela –  śp. Krystyna Maciąga, śp. Stanisław Król i śp. Bronisława Runger.
  10. W sobotę pożegnaliśmy śp. Bronisławę Runger z os. Stasichy, a jutro pogrzeb o godz. 14.00 śp. Bronisławy Chlipała z os. Czepiele.

 

 

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy Zdrowych i Błogosławionych Świat Wielkanocnych i miłego tygodnia