1. Trwają ferie zimowe. W związku z tym w tygodniu nie będzie Mszy rano tylko wieczorem o godz. 17.00, wyjątek stanowi I piątek. Witamy wszystkich gości i życzymy miłego odpoczynku w sercu Gorczańskich Gór.
  2. Jutro rozpoczniemy Triduum przed Matką Boską Gromniczną. Na Msze św. wieczorem zapraszamy niewiasty, a wiec wszystkie matki oraz niezamężne kobiety.
  3. W tym tygodniu w liturgii przypada  w czwartek Święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz.7, 9 i 17. Na wszystkich Mszach świętych będzie poświęcenie gromnic. Po Mszy wieczorowej zapraszamy na tzw. pożegnanie żłóbka, czyli kolędowanie przygotowane przez chór parafialny oraz scholę młodzieżową. Ten dzień będzie również Dniem Życia Konsekrowanego. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczone na klasztory klauzurowe. W piątek św. Błażeja, poświecenie świec i błogosławieństwo gardeł, w niedzielę – św. Agaty.  w tym dniu będziemy święcić chleb i sól.  Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia, zdrowia i opieki Boga.
  4. W tym tygodniu przypada również I czwartek, piątek, sobota, niedziela miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem dla dzieci i młodzieży w i czwartek od godz. 16. W I sobotę zapraszamy na godz. 16.30 – różaniec fatimski, wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. W przyszłą niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz składka na witraże. Zapraszamy w strojach góralskich. Natomiast o godz. 12 w tzw. Wojtyłowej Gazdówce na Skałce zostanie odprawiona Msza święta w oprawie góralskiej. Podczas której będziemy wspominać tygodniowy pobyt księdza Karola Wojtyły.
  5. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian os. Furcówka: Chryczyk Maria nr 419, Siuty Maria nr 415, Polaczyk Małgorzata nr 412, Jurkowska Kinga nr 417A, Bielska Stanisława nr 410.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł: co zrobić z rozproszeniami na modlitwie?
  7. Na feriach ks. Paweł odprawiać będzie 13 Mszy św. za śp. Marię Szlagę, ks. Proboszcz 3 śp. Annę Młynarczyk, 10 śp. Józefa Kotelnickiego.

 

 

Wszystkim gościom i parafianom życzymy  błogosławionego i miłego tygodnia