Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Uroczysta liturgia tego dnia rozpoczęła się na zewnątrz kościoła o godzinie 11.  Wtedy to ksiądz proboszcz w asyście księży i służby liturgicznej odczytał Ewangelię i poświęcił wykonane przez parafian tradycyjne palmy. Palma w Biblii jest symbolem wszystkiego, co wzniosłe i szlachetne, głosi nadzieję zwycięstwa i jest znakiem nagrody otrzymanej po śmierci. Procesji do kościoła towarzyszył chóralny śpiew Hosanna, upamiętniający wjazd Chrystusa Króla do Jerozolimy. 

Po Mszy Świętej odbył się konkurs palm zorganizowany przy współpracy z Wiejskim Ośrodkiem Kultury. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy i tradycyjnie – coś słodkiego. Ksiądz proboszcz wręczał także obrazki związane ze 100-leciem objawień Matki Bożej w Fatimie. 

W tym dniu zakończyły się także trwające od czwartku parafialne rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczył ks. Krzysztof Orzeł, dyrektor Radia RDN.  Po południu odbyło się jeszcze nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z ostatnią nauką rekolekcyjną.