1. Dzisiaj kończymy nabożeństwo 40-godzinne przygotowujące nas do Wielkiego Postu. Czas adoracji Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. wykorzystajmy przede wszystkim za przeproszenie Pana Boga za wszystkie grzechy popełnione w okresie trwającego karnawału. Prośmy też dla siebie i dla bliskich o potrzebne łaski na każdy dzień. Po południu o godz. 15.00 rozpocznie się dalsza adoracja, zapraszamy wtedy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz tych, którzy uczestniczyć będą we Mszy św. o godz. 16.00.
  2. Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych oraz składka na witraże. Zapraszamy w strojach regionalnych.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i naszej parafii. Zachęcamy do wpisywania się do księgi trzeźwości i świadectwa abstynencji wobec uzależnionych.
  4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy Wielki Post i czas Komunii św. Wielkanocnej. Msze święte o godz.7,9 i 17. Na wszystkich Mszach świętych będzie posypanie głów popiołem na znak, że chcemy się nawracać. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia oraz całkowita abstynencja od pokarmów mięsnych. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na cele charytatywne.
  5. W okresie Wielkie Postu w każdy piątek o 17.00 Droga Krzyżowa, a po niej Eucharystia z kazaniem pasyjnym. Natomiast o godz. 20.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich chętnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy sprawowanej o godz. 9.00.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej w środę i czwartek od godz. 16. Prosimy rodziców o przypilnowanie. Piątek zostawmy dla dojeżdżających ze szkół i pracy. Zapraszamy na adorację godzinną przed Mszą świętą w czwartek i w piątek. Zapraszamy również na nabożeństwo pierwszo-sobotnie – wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.30 – różaniec fatimski.
  7. W tym tygodniu w liturgii przypada  w sobotę święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
  8. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian os. Forendówki: Rusnarczyk Stefania nr 391, Polczyk Józefa nr 389, Cebula Bogumiła nr 389A, Cebula Kinga nr 389B, Orawiec Stanisław nr 390A.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł: Która pokusa z punktu widzenia diabła jest najważniejsza?
  10. We wtorek o godz. 15.00 pogrzeb śp. Franciszka Jurkowskiego z os. Błaszczaki.

Wszystkim gościom i parafianom życzymy  błogosławionego i miłego tygodnia!