1. Rozpoczęliśmy wakacje. Witamy wszystkich gości i tych, którzy wypoczywają na terenie naszej parafii. Szczególnie witamy uczestników Oazy dla Niepełnosprawnych z naszej diecezji wraz z opiekunami.
    Od jutra Msze święte w tygodniu tylko wieczorem  o godz. 19.00.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy: we wtorek święto NMP Tuchowskiej, w środę święto św. Tomasza Apostoła, w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki współpracy misyjnej w naszej diecezji. W tym dniu przypada również patronalne święto Apostolstwa Chorych. Wszystkim solenizantom, solenizantkom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz wielu łask Bożych.
  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek, I sobotę i I niedzielę miesiąca. W pierwszy czwartek i piątek, godzinę przed Mszą św., będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, zapraszamy do modlitwy i adoracji. W I sobotę o godz. 1830  różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie od wtorku o godz.1800 według następującego porządku:
wtorek – dzieci z kl. III i IV SP,
w środę – kl. V i VI SP,
w czwartek – kl. VII i młodzież gimnazjum,
w piątek – dorośli i osoby pracujące.
Bardzo prosimy rodziców, o przypilnowanie dzieci i młodzieży, aby w tych dniach przystąpili do spowiedzi świętej i  o przestrzeganie tego porządku spowiedzi św.

  1. W przyszłą niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych, zapraszamy w strojach góralskich. Składka na cele parafialne.
  2. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiatki. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Furcówka: Polaczyk Anna nr 412, Chryczyk Katarzyna , Chryczyk Maria nr 419, Król Katarzyna, Smreczek Aneta nr 415.
  3. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy znaleźć wiele ciekawych artykułów m.in. opowieść o niesamowitym życiu 100-letniego proboszcza z Rimini.
  4. Przekazaliśmy intencje pogrzebowe na Msze św. gregoriańskie na lipiec: ks. Mariusz Michalik – śp. Jan Szlaga; ks. Robert Biel – śp. Katarzyna Orawiec, 2 gregorianki śp. Bronisława Faron, śp. Jan Szlaga.
  5. Dziś w naszym amfiteatrze o godz. 19.00 wystąpi zespół młodzieżowy z Limanowej pod przewodnictwem ks. Roberta Dudy. Wspomniany zespół gra muzykę chrześcijańską. Zapraszamy wszystkie Oazy i naszych Parafian.
  6. Dziś również przy WOK w Ochotnicy Dolnej odbędzie się charytatywny piknik rodzinny na rzecz budowy Domu Życia w Szczawnicy.

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego i miłego tygodnia.