1. W I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy w całym Kościele czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Zbawiciela, zarówno w tajemnicy zbliżających się świat Bożego Narodzenia jak i tego, które dokona się na końcu świata. Msza święta roratnia będzie sprawowana w dni powszednie o godz. 17.00. Będzie na niej realizowany specjalny program dla dzieci. Zapraszamy wszystkich na te piękne nabożeństwa. Dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami oraz o pisanie dobrych uczynków na serduszkach, z których będziemy losować figurkę Matki Bożej, św. Józefa i Dzieciątko Jezus. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na cele parafialne.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
 • we wtorek – św. Franciszka Ksawerego
 • w środę – św. Barbarę
 • w piątek – św. Mikołaja bpa – wszystkie dzieci w tym dniu zapraszamy na Msze wieczorną, gdyż św. Patron wspomniał, że przybędzie do nas na saniach, jak będzie śnieg.
 • w sobotę – św. Ambrożego bpa i dra Kościoła
 • w niedzielę – Niepokalane Poczęcie NMP – jest to patronalne święto Dziewczęcej Służby Maryjnej – dlatego na sumie o godzinie 11.00 do grona naszych DSM-ek przyjmiemy nowe kandydatki. Na próbę przed niedzielą zapraszamy wszystkie DSM-ki w środę po Mszy wieczornej.

Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice,
składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych

 1. W tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem: w środę i czwartek od godz. 16.00 zapraszamy dzieci i młodzież. Natomiast w sobotę zapraszamy na Różaniec wynagradzający o godz. 16.15.
 2. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy parafian z Jaszcze Górne: Wójciak Zofia nr 260; Król Janina nr 256A; Królczyk Maria nr 257; Rusnak Lucyna nr 252A; oraz os. Jaszcze Dolne: Okurzały Lucyna nr 245C; Wójciak Małgorzata nr 245B.
 3. Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za dar obrusów adwentowych do kościoła.
 4. W tym tygodniu zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami na spotkania katechetyczne na godz. 17.00:
 • w czwartek – klasy siódme;
 • w piątek – klasę ósmą.
 1. Za tydzień po Mszy św. wieczornej zapraszamy na grupę biblijną.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest w przedsionku kościoła. W Gościu Niedzielnym in. początek adwentowego cyklu zatytułowanego „Pan jest blisko”.
 3. Zakład GOMIX w czwartek posprząta nasz cmentarz, dlatego jeżeli ktoś chciałby zabrać swoje kwiaty to niech to uczyni przed sprzątaniem. Można zabrać również same podstawki od kwiatów.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli
i błogosławionego całego tygodnia !