1. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na misje. Bóg zapłać za ofiary. W naszej diecezji to także niedziela synodalna.
 2. W tym tygodniu przeżywamy: pierwszy czwartek, piątek, sobotęi niedzielę miesiąca. Zapraszamy na Msze święte wotywne. Przypominamy, że spowiedź święta będzie codziennie od godziny 1600. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi w środę i czwartek. W pierwszą sobotę o godzinie 1615 różaniec wynagradzający. Natomiast w przyszłą niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz składka na cele parafialne. Zapraszamy w strojach góralskich.
 3. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać:
 • w czwartek – św. Kazimierza Królewicza
 1. W tym tygodniu zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami na dni katechetyczne:
 • w środę: dzieci komunijne
 • w czwartek: uczniowie klas 7
 • w piątek: uczniowie klas 8
 1. W tegorocznym konkursie biblijnym udział biorą:
 • Klasy 1 – 4: Filip Cabała, Jakub Kowalczuk, Alicja Królczyk, Karolina Chlebek, Wojciech Błachut, Jacek Królczyk, Mateusz Wójciak, Filip Kiełbasa, Maja Chrobak, Ola Kowalczuk
 • Klasy 5 – 8: Agata Królczyk, Julia Rusnak, Jan Ludwin, Wiktoria Gumienna, Anna Gierczyk, Patrycja Polaczyk, Piotr Kiełbasa, Krzysztof Królczyk, Natalia Czajka, Ola Chrobak, Tomasz Faltyn, Magdalena Giemzik, Gabriela Piszczek, Jolanta Lidwin, Oliwia Śliwka.
 • Uczestników zapraszamy do zakrystii po odbiór drobnych upominków
 • Na naszej stronie są już zamieszczone pytania obejmujące liturgię słowa od I Niedzieli Wielkiego Postu do Soboty 27 lutego. Zarazem przypominamy, żeby odpowiedzi były na podstawie liturgii słowa danego tygodnia!!!
 1. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i złożyli ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 900 prosimy parafian z Kopcówka: Wygrecka Magdalena nr 296; os. Jaszcze Górne: Kołaciak Maria nr 291, Urbaniak Magdalena nr 287, Królczyk Elżbieta nr 284, Pawlarczyk Krystyna nr 281.
 2. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne oraz paschaliki w cenie 10 złotych. Natomiast dla dzieci są do zabrania skarbonki do których mogą wrzucać drobne pieniądze przez wielki post.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest m. in.: druga część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim; o programie ascetycznym dla mężczyzn; o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw.
 4. Za tydzień, po mszy wieczornej zapraszamy na Grupę Biblijną.
 5. Przekazaliśmy gregorianki na marzec: Grzegorz Kiełbasa – śp. Krzysztof Gołdyn – od mamy; ks. Mariusz Michalik – śp. Stanisław Furca; ks. Robert Biel i jego klasztor: 2. za śp. Józefę Błachut, 3. za śp. Jana Gołdyna, 2. za śp. Stanisława Furcę i 1. za śp. Krzysztofa Gołdyna.
 6. Sołtys Ochotnicy Górnej informuje, że podatki za 2021 rok będą przyjmowane w dniach od 01 do 15 marca br., oprócz sobót i niedziel w budynku amfiteatru w Ochotnicy Górnej.
 7. Jutro pogrzeb śp. Stanisława Fisiorka z os. Gronie o godz. 1300

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy 
błogosławionego całego tygodnia !