1. Trzecią Niedzielą Adwentu, zwaną „Gaudete”, rozpoczynamy Okresowe Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Będziemy się modlić o wytrwałość w kształtowaniu w sobie postawy chrześcijańskiej, w zachowaniu szlachetnych obyczajów życia i wspieraniu ubogich, chociażby przez podarunki świąteczne.
 2. Serdecznie zapraszamy do dalszego licznego uczestnictwa na Msze święte Roratnie sprawowane o godz. 17.00. Natomiast 20 minut wcześniej śpiewane są Godzinki o NP NMP.
 3. We wtorek odbędzie się spowiedź parafialna przed świętami.
  O godz. 8.00 Msza święta, następnie spowiedź od 8.30 do 10.00, przerwa do 10.30.
  Spowiedź od 10.30 do 12.00. Po południu od 14.30 do 15.30. oraz 16.00 do 17.00. O 17.00 Msza święta roratnia. Prosimy nie odkładać spowiedzi na późniejsze dni, gdyż wtedy będziemy spowiadać w innych parafiach naszego dekanatu.
 4. W sobotę przed świętami tj. 23 XII udamy się do chorych. Prosimy o zapisywanie w zakrystii oraz o dwa samochody na godz. 8.00.
 5. Spowiedź dla tych, co przyjeżdżają z zagranicy – w sobotę od godz. 16.00
 6. Za tydzień już IV niedziela adwentu oraz Wigilia. Msze św. tylko do południa. Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego w gronie rodzinnym. Rozpocznijmy wspólną modlitwą i łamaniem opłatkiem. Zachowajmy też w tym dniu tradycyjny post od pokarmów mięsnych. Niech podczas Wigilii nie będzie spożywania alkoholu pod żadną postacią. Uroczysta Pasterka o godz. 24.00 poprzedzona będzie Małą Jutrznią o godz. 23.30.
 7. W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny. Kupując święcę, wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 8. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców os. Bielskie: Hubiak Danuta nr 101A, Hubiak Marta nr 101D; os. Czajki: Rusnak Antonina nr 99, Chlipała Dorota nr 99A, Polczyk Jadwiga nr 98, Czajka Renata nr 99B, Czajka Maria nr 96.
 9. Dziś po Mszy wieczorowej zapraszam Radę Parafialną na spotkanie .
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła. W Gościu Niedzielnym m.in. art. O fenomenie polskich Rorat.
 11. W związku ze spowodowaną chorobą rezygnacją naszej pani Zakrystianki,  poszukujemy nowego kościelnego.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bolesławę Polczyk z os. Iwanki oraz śp. Józefę Sikora z os. Gronie.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!