1. Trzecią Niedzielą Adwentu, zwaną „Gaudete”, rozpoczynamy Okresowe Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Będziemy się modlić o wytrwałość w kształtowaniu w sobie postawy chrześcijańskiej, w zachowaniu szlachetnych obyczajów życia i wspieraniu ubogich, chociażby przez podarunki świąteczne.
 2. We wtorek odbędzie się spowiedź parafialna przed świętami. O godz. 8.00 Msza święta następnie spowiedź od 8.30 do 10.00 przerwa do 10.30. Spowiedź od 10.30 do 12.00. Popołudniu od 14.30 do 16.00. oraz 16.30 do 17.00. O 17.00 Msza święta Roratnia. Prosimy nie odkładać spowiedzi na późniejsze dni, gdyż wtedy będziemy spowiadać w innych parafiach naszego dekanatu.
 3. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Mszach Roratnych o godz. 17.00. Pół godziny przed Mszą śpiewane są Godzinki do NMP.
 4. W sobotę przed świętami tj. 23.XII. udamy się do chorych. Prosimy o zapisywanie w zakrystii oraz o dwa samochody na godz. 8.00
 5. Za tydzień już IV niedziela adwentu oraz Wigilia. Msze św. tylko do południa. Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego w gronie rodzinnym. Rozpocznijmy wspólną modlitwą i łamaniem opłatkiem. Zachowajmy też w tym dniu tradycyjny post od pokarmów mięsnych. Niech podczas Wigilii nie będzie używania alkoholów pod żadną postacią. Uroczysta Pasterka o godz. 24.00 poprzedzona będzie Małą Jutrznią o godz. 23.30.
 6. W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny. Kupując święcę wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 7. Dzisiaj na Msze św. o 900 Harcerze przyniosą nam Światełko Betlejemskie oraz wspominać będziemy 79 rocznicę ostatniego lotu Liberatora.
 8. Zapraszamy na spotkanie lektorów we wtorek po Mszy św. wieczorowej.
 9. Bp Ordynariusz mianował ks. Prof. dr Adam Srokę proboszczem w parafii bł. Karoliny w Tarnowie. Dziękujemy mu za wszelką pomoc w naszej parafii i życzymy pasterskiej opieki Dobrego Boga i jego Matki.
 10. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 900 prosimy mieszkańców Jamne Górne: Foks Kinga nr 158, Wygrecka Małgorzata nr 155D, Kulig Halina nr 155, Sioła Grażyna nr 154, Szlaga Janina nr 155H.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w Gościu Niedzielnym dodatek specjalny „czekając na Nowonarodzonego”
 12. Dary pod choinkę Paczuszka dla Maluszka dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych w Białce Tatrzańskiej można składać do wtorku tj. 19 grudnia.
 13. Bóg zapłać Związkowi Podhalan za przygotowanie Koliby na Szopkę. We czwarte i piątek zapraszam po Mszy św. rodziców i Dzieci Komunijne.
 14. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na rozważania Biblijne.
 15. Zmarł śp. Jan Jurkowski z os. Błaszczaki, zamieszkały ostatnio w Anglii. O terminie pogrzebu poinformujemy.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !