1. Dzisiaj czwarta Niedziela Adwentu.
  2. We wtorek Wigilia. Rano o godz. 7.00 ostatnie Roraty na które serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. spowiedź dla przyjezdnych z zagranicy. Natomiast wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego w gronie rodzinnym. Rozpocznijmy wspólną modlitwą i łamaniem opłatkiem. Zachowajmy też w tym dniu tradycyjny post od pokarmów mięsnych. Niech podczas Wigilii nie będzie używania alkoholów pod żadną postacią. Uroczysta Pasterka o godz. 24.00 poprzedzona będzie śpiewem Akatystu o godz. 23.30. Zapraszamy w te piękne święta w strojach góralskich.
  3. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę.
  4. W czwartek, w drugi dzień świąt wspomnienie św. Szczepana. Nie będzie Mszy w Jamnem oraz po południu o godz. 16.00.
  5. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych. Wśród nich ks. dr. Adamowi Sroce, Profesorowi z WSD w Tarnowie, który pomaga w naszej parafii.
  6. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy parafian z Jaszcze Dolne: Król Teresa nr 238, Buczek Mariola nr 246A, Rozenek Rozalia nr 247, Czajka Anna nr 235, Giemzik Maria nr 234.
  7. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na grupę biblijną.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest w przedsionku kościoła Gość niedzielny jest podwójny w cenie 10 zł. W Gościu Niedzielnym m.in. dodatek, którym jest modlitwa przy stole wigilijnym.
  9. W przyszłą niedzielę uczniowie Szkolnego Koła Caritas z naszej Szkoły będą przed Kościołem zbierać do puszek dobrowolne datki na rzecz leczenia i rehabilitacji Ani Klimek – dziecka chorego na przewlekłą mózgowo-rdzeniową niewydolność żylną. Bóg zapłać w imieniu Rodziny.
  10. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Barbarę Friesenbichler oraz Czesława Króla. Polećmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie !

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli
i błogosławionego całego tygodnia !