1. Dziś IV niedziela adwentu.
  2. Jutro Wigilia. Rano 0 godz. 7.00 ostatnie Roraty, na które serdecznie zapraszamy. Natomiast wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego w gronie rodzinnym. Rozpocznijmy wspólną modlitwą i łamaniem opłatkiem. Zachowajmy też w tym dniu tradycyjny post od pokarmów mięsnych. Niech podczas Wigilii nie będzie używania alkoholu pod żadną postacią. Uroczysta Pasterka o godz. 24.00 poprzedzona będzie śpiewem Akatystu o godz. 23.30. Zapraszamy w te piękne święta w strojach góralskich.
  3. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę.
  4. Natomiast w środę drugi dzień świat – św. Szczepana nie ma Mszy w Jamnem oraz po południu o godz. 16.00. Po sumie Jasełka w wykonaniu naszych uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
  5. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia, a wśród nich ks. dr. Adamowi Sroce, Ojcu Duchownemu z WSD w Tarnowie, który pomaga w naszej parafii,  składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych.
  6. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców os. Jamne Dolne: Szlaga Maria nr 149A, Wanat Anna nr 146, Lupa Maria nr 145, Królczyk Irena nr 140B, Kozielec Maria nr 140A.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła. Dzisiaj „Gość Niedzielny” na Boże Narodzenie i Nowy Rok w cenie 8 złotych. W Gościu obrazek z modlitwą przy wigilijnym stole.
  8. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Marię Błachut z os. Stasichy.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!