1. Dzisiaj rozpoczynamy tzw. Przed poście, czyli nabożeństwo 40-godzinne. Przed południem po każdej Mszy św. będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy tych, którzy byli na danej Mszy św. Od 13 do 15 będzie przerwa w adoracji. Natomiast o godz. 15.00 rozpocznie się dalsza adoracja, zapraszamy wtedy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz tych którzy uczestniczyć będą na Mszy św. o godz. 16.00. Tak będzie również przez kolejne dwie niedziele.
 2. Witamy wszystkich gości i tych którzy przeżywają pośród nas swoje ferie zimowe. Życzymy miłego odpoczynku w sercu Gorczańskich Gór.
 3. We czwartek na Msze św. wieczorową zapraszamy uczniów klasy VII wraz z rodzicami.
 4. W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00, na każdej Mszy poświęcimy gromnice. Jest to światowy dzień Życia Konsekrowanego, składka na zakony klauzurowe. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwo przed świętem Matki Bożej Gromnicznej: a więc Matki, Kobiety i Dziewczęta.
 5. W piątek po Mszy św. wieczorowej prosimy Rodziców i Dzieci Komunijne o rozebranie choinek i szopki.
 6. W najbliższą sobotę odbędzie się X Memoriał w sportach zimowych na Skałce. Natomiast o godz. 13.00 odprawiona zostanie Msza św. w Gazdówce Wojtyłowej na rocznice pobytu tam, Karola Wojtyły przyszłego św. Jana Pawła II.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem dla dzieci i młodzieży we wtorek i środę od godz. 16.00. Piątek zostawmy dla dorosłych. Zapraszamy na codzienna adorację od godz. 16.00. w I sobotę o godz. 16.15 różaniec fatimski. Natomiast w przyszłą niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz składa na cele parafialne. Zapraszamy w strojach góralskich.
 8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – święto poświecenia Bazyliki Katedralne w Tarnowie, w środę – św. Jana Bosko, zakonnika. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia, zdrowia i opieki Boga.
 9. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Polaki: Buczek Maria nr 128, Bielska Bożena nr 123A, Bielska Katarzyna nr 123B, Jagieła Monika nr 122B, Jagieła Izabela nr 122,
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym art. czy warto rezygnować z zadawania uczniom pracy domowej?
 11. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej zapraszam na rozważania biblijne.
 12. Przekazaliśmy gregorianki już od jutra ks. Robertowi Bielowi i Jego Klasztorowi: po 2 za śp. Katarzynę Gołdyn, śp. Małgorzatę Janeczek i śp. Jana Wierciocha.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !