1. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Zakończenie oktawy w czwartek wyjątkowo o godz. 17.30 Msza św., po Mszy procesja. poświęcimy wtedy wianki i zioła oraz dokonamy błogosławieństwa małych dzieci.
  2. W najbliższy I piątek przypada Uroczystość NSPJ – dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego. Nie ma postu. Natomiast w sobotę wspominamy Niepokalane Serce Maryi.
  3. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Karola Lwangi i Towarzyszy, w środę – św. Bonifacego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.
  4. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Piszczkówka: Witkowska Maria nr 37A, Faron Kinga nr 37, Szlaga Janina nr 36A, Forenda Maria nr 36, Piszczek Renata nr 35, Giemzik Małgorzata nr 35A.
  5. Przekazaliśmy 3 gregorianki na czerwiec do ks. Roberta Biela i Jego klasztorowi, za śp. Annę Piszczek
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. artykuł o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej.
  7. „Ks. Biskup Andrzej Jeż przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw.”

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy  błogosławionego całego tygodnia !

Szczęść Boże!