18 XI w liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny,  rozpoczęły się w naszej parafii VIII Rekolekcje Góralskie, których tematem jest „Konsumpcjonizm. Między ochotą i pragnieniem. Czy w niebie są supermarkety”.

Mszy św. z góralskim folklorem i muzyką przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz, a koncelebrowali ją trzej kapelani Związku Podhalan i proboszcz parafii w Szaflarach – będącej gospodarzem poprzednich rekolekcji. Oprócz ochotnickich parafian zgromadzili się na niej uczestnicy rekolekcji, prezes głównego zarządu i delegacje ZP i naszej OSP ze sztandarami, Harcerze z naszej szkoły i Szaflar i przedstawiciele władz samorządowych z wójtem gminy,  radnymi i sołtysem wsi. W liturgii mieli swój czynny udział członkowie ZP i naszego parafialnego chóru. Tuż przed rozpoczęciem Mszy świętej, ksiądz katecheta zakończył nowennę przed jubileuszowym aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana, a zaraz  po Eucharystii parafianie udali się na Przełęcz Knurowską, gdzie na granicy parafii stoi Krzyż Jubileuszowy. Ksiądz biskup dokonał tam poświęcenia figury Chrystusa, który został umocowany na krzyżu.  Rzeźbę wykonał Kazimierz Sikora.

Następnie uczestnicy rekolekcji spotkali się Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej, gdzie wysłuchali wykładu i uczestniczyli w pozostałych przygotowanych na ten dzień wydarzeniach.

Galerię zdjęć Gościa Tarnowskiego z rozpoczęcia można znaleźć pod tym linkiem: http://tarnow.gosc.pl/gal/spis/3559478.Rekolekcje-goralskie-w-Ochotnicy-Gornej