1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Bóg zapłać za składkę na cele parafialne. Za tydzień zbiórka do puszek na UPJP2 w Tarnowie.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym Kościele o godz. 00, 10.00 z procesją oraz o 16.00. Nie ma Mszy w Jamnem, ani o 9. Po Mszy św. o 10 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, które prosimy zbudować podobne jak w ubiegłym roku wspólnym wysiłkiem czterech rodzin i ich sąsiadów: Maria i Jan Brusińscy; Janina i Józef Wygreccy; Kazimiera i Ludwik Wójciak; Józefa i Stanisław Chlipała. Prosimy o zabranie na procesję Bożego Ciała baldachim, chorągwie, feretrony, poduszki procesyjne. Zapraszamy w strojach góralskich. Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, DSM, Dzieci Pierwszo-Komunijne, Strażaków, członków Związku Podhalan z pocztami sztandarowymi oraz kapelę. Rodziców małych dzieci prosimy o przygotowanie swoich pociech do sypania kwiatków i dzwonienia dzwoneczkami.
  3. Spowiedź przed Bożym Ciałem codziennie od godz. 17.00.
  4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

W poniedziałek: św. Bonifacego bpa męczennika

W środę : bł. Zbigniewa Strzałkowskiego zakonnika

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym art. rozmowa z byłym kapelanem Papieża Benedykta XVI.
  2. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Ustrzyk: Chlebek Beata nr 380; Filas Małgorzata nr 381A; Rusnak Anna nr 379; Rusnak Weronika nr 379A; Chryczyk Teresa nr 377.
  3. Młodzież z Szkolnego Koła Caritas, zebrała na Festynie dla Darii 3952 złotych. Bóg zapłać.
  4. Urząd Gminy informuje: w związku z planowanym układaniem warstw nawierzchni asfaltowych całą szerokością jezdni. Od dnia 06.06.2023r. (wtorek) – 07.06.2023 (środa) w godzinach od 8:00 do 18:00 nastąpi całkowite zamknięcie drogi na odcinku 1,5 km dla ruchu kołowego, w miejscowości Ochotnica Górna os. Jamne od SKRZYŻOWANIA Z DROGĄ POWIATOWĄ DO ZJAZDU NA DROGĘ GMINNĄ CYRHLA

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy  błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!