1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  2. Dzisiaj również jest dzień Mamy. Wszystkim drogim Mamom dziękujemy za ich miłość i troskę za dzieci i rodzinę. Niech dobry Bóg błogosławi, a Maryja wyprasza potrzebne łaski.
  3. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym Kościele o godz. 7:00, 10.00 z procesją oraz o 16.00. Nie ma Mszy w Jamnem, ani o 9. Po Mszy św. o 10 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, które prosimy zbudować podobne jak w ubiegłym roku wspólnym wysiłkiem czterech rodzin i ich sąsiadów: Maria i Jan Brusińscy; Janina i Józef Wygreccy; Kazimiera i Ludwik Wójciak; Józefa i Stanisław Chlipała. Prosimy o zabranie na procesję Bożego Ciała baldachim, chorągwie, feretrony, poduszki procesyjne. Zapraszamy w strojach góralskich. Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, DSM, Dzieci Pierwszo-Komunijne, Strażaków, członków Związku Podhalan z pocztami sztandarowymi oraz kapelę. Rodziców małych dzieci prosimy o przygotowanie swoich pociech do sypania kwiatków i dzwonienia dzwoneczkami.
  4. Spowiedź przed Bożym Ciałem codziennie od godz. 17.00.
  5. Za tydzień I sobota i niedziela miesiąca. Na sumie zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy w strojach góralskich.
  6. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w środę – św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek – święto Nawiedzenia Maryi Panny. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.
  7. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Sikory: Jurkowska Małgorzata nr 41, Sikora Barbara nr 40A, Sikora Barbara nr 40B, Sikora Renata nr 40, Leśnicka Zofia nr 38.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. artykuł cuda dzieją się, o uzdrowieniu za przyczyna bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy  błogosławionego całego tygodnia !

Szczęść Boże!