1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej oraz niedzielę synodalną.
 2. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym Kościele o godz. 700, 1000 z procesją oraz o 1600. Nie ma Mszy w Jamnem, ani o 900. Po Mszy św. o 1000 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, które prosimy zbudować podobne jak w ubiegłym roku wspólnym wysiłkiem czterech rodzin i ich sąsiadów: Maria i Jan Brusińscy – os. Iwanki 226; Janina i Józef Wygreccy – os. Kopcówka 297; Kazimiera i Ludwik Wójciak – os. Iwanki 223; Józefa i Stanisław Chlipała – os. Zawady 216.  Prosimy o zabranie na procesję Bożego Ciała baldachim, chorągwie, feretrony, poduszki procesyjne. Zapraszamy w strojach góralskich. Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, DSM, Dzieci Pierwszo-Komunijne, Strażaków, członków Związku Podhalan z pocztami sztandarowymi oraz kapelę. Rodziców małych dzieci prosimy o przygotowanie swoich pociech do sypania kwiatków i dzwonienia dzwoneczkami.
 3. Jutro kończymy nabożeństwa majowe, a od wtorku rozpoczynamy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W kościele śpiewać będziemy o godz. 1745
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca, zapraszamy na Msze św. wotywne. W sobotę różaniec fatimski o godz. 1715. Natomiast w niedziele na sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz składka na cele parafialne. Spowiedź codziennie od 1700. Dzieci zapraszamy we wtorek i środę przed Bożym Ciałem.
 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:
 • w poniedziałek: święto Nawiedzenia NMP
 • we wtorek: św. Justyna, męczennika
 • w sobotę: św. Bonifacego, męczennika

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia,
przede wszystkim wielu łask Bożych i zapraszamy na Msze Świętą.

 1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 900 prosimy mieszkańców os. Jamne Górne: Wójciak Katarzyna nr 174, Jagieła Magdalena nr 174A, Kobylarczyk Anna nr 171, Dorota Buczek-Jagieła nr 170B, Bożena Kuziel 170.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym m.in. broszurka z medytacjami i modlitwami do Serca Pana Jezusa.
 3. Zapraszamy na spotkanie formacyjne:
 • aspirantów: we wtorek po mszy św. wieczornej
 • ministrantów i lektorów: w środę po mszy św. wieczornej
 1. Wójt Gminy, Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej oraz SPdP Brysiówka zapraszają na rodzinny piknik charytatywny 06 czerwca o godz. 1500 z okazji dnia Dziecka i dnia Matki. Piknik organizowany jest na rzecz Fundacji „Pod Niebem Pienin” na potrzeby budowy „Domu Życia” oraz zakupu busa do transportu podopiecznych.
 2. Przekazaliśmy gregorianki na czerwiec: ks. Robertowi Bielowi i Jego klasztorowi: śp. Stanisław Rusnak – od żony Marii Rusnak oraz 4 za śp. Marię Czajka i jedna za śp. Stanisław Kuziel.

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii
jak również naszym Parafianom życzymy miłego tygodnia