1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku trwa nowenna do Ducha Świętego, gdyż przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tzw. Zielone Święta. Prosimy o tradycyjne przyozdobienie domów zielonymi gałązkami. W drugi dzień tych świąt, a więc w przyszły poniedziałek nabożeństwo na cmentarzu. Prosimy o uporządkowanie grobów.
  2. Zachęcamy do dalszego śpiewania nabożeństw majowych. W kościele śpiewamy o godz. 17.45.
  3. Jutro przypada 13 maja, rocznica objawień Fatimskich. Zapraszamy na Różaniec, szczególnie Dzieci Komunijne, wokół kościoła z Figurą po Mszy świętej wieczorowej.
  4. Zapraszamy na spotkania: we wtorek DSM, a w piątek uczniów klasy VII wraz z rodzicami.
  5. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: we wtorek – święto św. Macieja Apostoła, we czwartek święto, św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski oraz naszego Biskupa Andrzeja Jeża. Polecamy Go w naszej Modlitwie. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.
  6. W sobotę 18 maja przypada rocznica urodzin św. Jana Pawła II, z tej racji w „Gazdówce Wojtyłowej” o godz. 16.00 odbędzie się nabożeństwo majowe.
  7. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Gronie: Fisiorek Janina nr 65A; os. Marciny: Gołdyn Czesława nr 49A, Gołdyn Janina nr 50, Kowalczuk Elżbieta nr 48, Kurnyta Maria nr 47.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. artykuł demaskujący przekłamania i mity z objawieniami w Fatimie.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy  błogosławionego całego tygodnia !

Szczęść Boże!