1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku trwa nowenna do Ducha Świętego, gdyż przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tzw. Zielone Święta. Prosimy o tradycyjne przyozdobienie domów zielonymi gałązkami. W drugi dzień tych świąt, a więc w przyszły poniedziałek nabożeństwo na cmentarzu. Prosimy o uporządkowanie grobów.
  2. We wtorek kończymy nabożeństwa majowe, a od środy zaczynamy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Kościele śpiewać będziemy o godz. 17.45.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca, zapraszamy na Msze św. wotywne. W sobotę różaniec fatimski o godz. 17.15. Natomiast w niedziele na sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz składka na cele parafialne. Spowiedź codziennie od 17.00. Dzieci zapraszamy w środę i czwartek.
  4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

we wtorek: święto Nawiedzenia NMP

w środę: św. Justyna, męczennika

w piątek: św. Karola Lwangi i Towarzyszy

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Puchry: Gierczyk Monika nr 303; os. Kopcówka: Łętowska Jadwiga nr 300A, Czajka Agnieszka nr 301, Dłubacz Małgorzata nr 299, Hubiak Małgorzata nr 301A.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. co dla nas wynika z Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
  3. Przekazaliśmy Robertowi Bielowi 2 gregorianki na czerwiec za śp. Bronisławę Buczek.
  4. Szczepienie przeciw wściekliźnie odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę. Szczegóły w gablocie.
  5. W środę pożegnaliśmy śp. Bronisławę Buczek z os. Jaszcze Dolne, a dzisiaj o 1300 pogrzeb śp. Stanisława Urbaniaka z os. Czepiele.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy miłego tygodnia
!