1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Święta. Wzywajmy często Ducha Świętego, aby nas prowadził drogami Bożymi we wszelkich naszych poczynaniach do prawdziwej radości i obfitego owocu naszych wysiłków. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzisiaj kończymy okres Wielkanocny.
  2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy świętej wieczorowej pójdziemy z modlitwą na cmentarz.
  3. Zachęcamy do dalszego śpiewania nabożeństw majowych. W kościele śpiewamy o godz. 17.45.
  4. Zapraszamy na spotkania: w środę – ministrantów i lektorów, a w piątek zapraszamy chętnych chłopców do podjęcia posługi jako ministranci, zarówno z klas III jak i ze starszych.
  5. Zbliża się Boże Ciało, dlatego prosimy o przygotowanie ołtarzy przez rodziny i ich sąsiadów: Maria i Jan Brusińscy – os. Iwanki 226; Janina i Józef Wygreccy – os. Kopcówka 297; Kazimiera i Ludwik Wójciak – os. Iwanki 223; Józefa i Stanisław Chlipała – os. Zawady 216.
  6. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: we czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek, NMP Wspomożycielki Wiernych. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.
  7. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Marciny: Czajka Magdalena nr 60, Niewiadomy Katarzyna nr 45, Niewiadomy Joanna nr 45A, Jagieła Maria nr 43A, Nogawka Krystyna nr 44.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. artykuł dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan. Jest również nowy „Gość Extra”, poświęcona Mamą.
  9. Dzisiaj po Mszy świętej wieczorowej zapraszamy na rozważania biblijne.
  10. Firma ZIBUD ogłasza, że od najbliższego poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-20.00 będzie całkowicie zamknięta droga przez Przełęcz Knurowską, będzie już ostatnia warstwa asfaltu kładziona.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy  błogosławionego całego tygodnia !

Szczęść Boże!