1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Święta. Wzywajmy często Ducha Świętego, aby nas prowadził drogami Bożymi we wszelkich naszych poczynaniach do prawdziwej radości i obfitego owocu naszych wysiłków. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzisiaj kończymy okres Wielkanocny.
  2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy świętej wieczorowej pójdziemy z modlitwą na cmentarz.
  3. W środę kończymy nabożeństwa majowe, a od czwartku zaczynamy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Kościele śpiewać będziemy o godz. 17.45.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca, zapraszamy na Msze św. wotywne. W sobotę różaniec fatimski o godz. 17.15. Natomiast w niedziele na sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz składka na cele parafialne. Spowiedź codziennie od 17.00. Dzieci zapraszamy w środę i czwartek.
  5. Zbliża się Boże Ciało, dlatego prosimy o przygotowanie ołtarzy przez rodziny i ich sąsiadów: Maria i Jan Brusińscy – os. Iwanki 226; Janina i Józef Wygreccy – os. Kopcówka 297; Kazimiera i Ludwik Wójciak – os. Iwanki 223; Józefa i Stanisław Chlipała – os. Zawady 216.
  6. Zapraszamy na spotkania formacyjne po Mszy św. wieczorowej: we czwartek – ministranci i lektorzy, a w piątek – aspiranci.
  7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

W środę: święto Nawiedzenia NMP

We czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

w sobotę: św. Karola Lwangi i Towarzyszy

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym art. o ustanawianym dziś sanktuarium Bł. Kardynała Wyszyńskiego na Bachledówce.
  2. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Ustrzyk: Jurkowska Władysława nr 383A, Faltyn Stanisława nr 386, Królczyk Władysława nr 383, Podlipni Teresa nr 386A, Rusnak Wanda nr 381A.
  3. Dzisiaj o godz. 15.00 rozpocznie się na Skwerku koło Szkoły „Dzień Dziecka w Ochotnicy Górnej”, szczegóły w gablocie. W czasie tej pięknej zabawy, będzie zbiórka charytatywna dla naszej małej parafianki Darii. Zaparszamy!

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy  błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!