1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to największe święto w naszej wierze, niosące wiele nadziei i miłości od Chrystusa Dobrego Pasterza. Przedłużeniem tej radości będzie Oktawa Wielkanocna.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się czynnie w organizację i przeżycie Triduum Paschalnego. Dziękuję trzem paniom oraz ich dzieciom za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, mieszkańcom Bielskie za dekoracje Krzyża Misyjnego. Ks. Jackowi za przygotowanie Liturgii Wielkiego Tygodnia i czuwanie nad służbą liturgiczną. Dziękuję Druhom naszej OSP i Góralom za pełnienie honorowej straży przy Grobie Pańskim. Dziękuję Ministrantom i Lektorom za posługę podczas Triuduum oraz za czuwanie przy Ciemnicy i Grobie. Dziękuję Panu Stanisławowi Urbanikowi. Panu kościelnemu Hubertowi za czuwanie nad wszystkim oraz za piękne kwiaty i dekoracje. Dziękuje wszystkim, którzy przychodzili na adorację według ustalonego porządku. Dziękuję niosącym feretrony i pocztom sztandarowym i wszystkim delegacjom, które włączyły się w procesję rezurekcyjną. Bóg Wom zapłać.
  3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 700, 900, 1100 oraz dodatkowa o 1200 – msza chrzcielna. Nie ma Mszy w Jamnem oraz o 1600. W dniu jutrzejszym składka na tacę będzie przeznaczona na KUL oraz UPJPII w Krakowie.
  4. Przyszła niedziela to Święto Bożego Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na cele Caritasu.
  5. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 900 prosimy parafian z os. Jaszcze Dolne: Buczek Mariola nr 246A, Rozenek Rozalia nr 247, Czajka Anna nr 235, Giemzik Maria nr 234, Giemzik Marta nr 234A, Gumienna Beata nr 233.
  6. W najbliższy piątek przypada Oktawa Wielkanocna, dlatego nie ma postu.
  7. Dziękujemy Panu Stanisławowi Niewiadomemu i Firmie Stan-Dach, za dar nowych blach i rynien na Kościół w kwocie 1700 złotych. Bóg zapłać.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny.

 

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii
jak również naszym Parafianom życzymy Zdrowych
i Błogosławionych Świat Wielkanocnych i miłego tygodnia