1. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na sumie. Zgromadzimy się przed Kościołem koło Krzyża odczytamy Ewangelie i ruszymy procesją do Kościoła, aby uczestniczyć we Mszy św. Po Mszy św. konkurs palm. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na WSD w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna. Bóg zapłać wszystkim dzieciom, które zbierały swoje drobne ofiary do skarbonek wielkopostnych, z przeznaczeniem dla dzieci ubogich. Skarbonki można przynieść w najbliższą środę.

2. Jutro na Msze wieczorową zapraszam dzieci I Komunijne wraz z rodzicami.

3. Prosimy członków Akcji Katolickiej o pomoc w dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

4. W środę po Mszy o godz. 17.00 wyruszymy na Drogę Krzyżową w plenerze. Pójdziemy odwrotną stroną jak na Boże Ciało i zakończymy na Cmentarzu. Zapraszamy harcerzy z pochodniami oraz poszczególne stany do niesienia Krzyża. Prosimy o moc druhów OSP oraz prosimy zabrać ze sobą znicze.

5. W czwartek od godz. 8.00 udamy się do chorych. Prosimy o zapisywanie ich w zakrystii.

6. Zwiastowanie Pańskie przeniesione jest z racji Wielkiego Piątku na dzień 4 kwietnia.

7. Program Tryduum Paschalnego: na które zapraszamy całą parafię

Wielki Czwartek – godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do „Ciemnicy” i adoracja do godz. 21.00.

Wielki Piątek – jest pamiątką śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Rozpoczęcie adoracji o godz. 8.00. Porządek adoracji:

Od 8.00 – os. Zawady, Iwanki, Szlagi i Puchry oraz kl. VI
Od 9.00 – os. Polaki, Błaszczaki, Bielskie i Czuby oraz kl. V
Od 10.00 – os. Białówka, Czepiele, Mostkowe i Czajki oraz kl. IV
Od 11.00 – os. Jurkowski Potok, Piszczkówka, Sikory i Marciny oraz kl. III
Od 12.00 – os. Gronie, Gabrysie i Majdówka oraz kl. II
Od 13.00 – os. Bartoszówka, Holina i Studzionki oraz kl. 0 i I
Od 14.00 – os. Furcówka, Ustrzyk i Stasichy oraz kl. I Gimnazjum
Od 15.00 – os. Jamne Dolne i Jamne Górne oraz kl. II Gimnazjum
Od 16.00 – os. Jaszcze Dolne i Jaszcze Górne oraz kl. III Gimnazjum
Od 17.00 – os. Forendówki, Szpuntówka i Skałka oraz młodz. szkół średnich i pracuj.

Prosimy Strażaków oraz Górali o pełnienie Straży Honorowej przy Grobie Pańskim

Droga Krzyżowa godz. 11.00 oraz 17.30
Godz. 18.00 – Rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku

Pamiętajmy o przyozdobieniu krzyży przydrożnych. O przyozdobienie Krzyża misyjnego prosimy mieszkańców os. Sikory i Marciny. Podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek wierni składają ofiary na potrzeby Ziemi Świętej. Po przeniesieniu Jezusa do Grobu adorację rozpoczniemy śpiewem Gorzkich Żali, następnie Droga Krzyżowa Kalwaryjska, o godz. 21.00 adoracja prowadzona przez Młodzież i zakończenie o godz. 22.00.

Wielka Sobota – W tym dniu trwamy przy Grobie Pańskim i adoracji Jezusa. Poświęcenie pokarmów w naszym Kościele: 8.00, 9.00. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00.
Godz. 19.00 – Rozpoczęcie Celebracji Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia, następnie liturgia słowa, odnowienie przyrzeczeń Chrzcielnych – w tym roku będzie to wyjątkowe bo przeżywamy 1050 r. Chrztu Polski – na koniec Uroczysta Msza Wigilii Paschalnej. Ta Wigilia jest najważniejsza w całym roku liturgicznym, dlatego zapraszamy wszystkich do Kościoła. Bardzo prosimy o przyniesienie świec. Będą one potrzebne już po poświęceniu ognia oraz na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Godz. 7.00 – Rezurekcja –(zmiana czasu) prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów, pocztów sztandarowych oraz o przybycie w strojach regionalnych. Po procesji Msza św. około 7.30. Ponadto Msze św. 10.00 – Jamne, 11.00, 16.00.

8. Dziękujemy parafiankom, które w ostatnim tygodniu zadbały o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższy czwartek na godz. 9.00 prosimy parafian z Jaszcze Dolne: Puchomirska Urszula nr 238, Konopka Anna nr 245 E, Czajka Czesława nr 245A, Królczyk Maria nr 249A, Rozenek Czesława nr 247.

9. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów m.in. Droga krzyżowa do przeprowadzenia .