1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy: we wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

3. We czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msz św. w naszym Kościele o godz. 7.00, 10.00 z procesją oraz o 16.00. Nie ma Mszy w Jamnem. Po Mszy św. o 10 wyruszymy w procesji z Najśw. Sakramentem do czterech ołtarzy, które prosimy zbudować podobne jak w ubiegłym roku wspólnym wysiłkiem czterech rodzin i ich sąsiadów: Maria i Jan Brusińscy – os. Iwanki 226; Janina i Józef Wygreccy – os. Kopcówka 297; Kazimiera i Ludwik Wójciak – os. Iwanki 223; Józefa i Stanisław Chlipała – os. Zawady 216. Prosimy o zabranie na procesję Bożego Ciała baldachim, chorągwie, feretrony, poduszki procesyjne. Zapraszamy w strojach góralskich. Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, DSM, Dzieci I Komunijne, Strażaków, członków Związku Podhalan z pocztami sztandarowymi. Rodziców małych dzieci prosimy o przygotowanie swoich pociech do sypania kwiatków i dzwonie dzwoneczkami.

4. Dziękujemy osobom, które w tym tygodniu zadbały o czystość Kościoła i za ofiary złożone na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższy piątek wieczorem prosimy rodziców młodzieży, która w sobotę przyjmie Bierzmowanie.

5. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów m.in. o naszym przygotowaniu do ŚDM w Krakowie.

6. W dniach 28 i 29 maj tj. sobota i niedziela w naszej parafii przeżywać będziemy wizytację kanoniczną, którą dokona ks. Bp Stanisław Salaterski. Ks. Biskup przyjedzie do parafii na godz. 14.00. Następnie koło 15. Odwiedzimy chorą osobę. O godz. 16.00 w Kaplicy w Jamnem odprawimy nabożeństwo majowe, podczas którego ks. Biskup przemówi. W drodze powrotnej krótka modlitwa na Cmentarzu Parafialnym. Na godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie na Plebanii: Radę Duszpasterską, Akcję Katolicką i Caritas. O godz. 17.30 Rozpocznie się już nabożeństwo majowe, na które już zapraszamy młodzież bierzmowaną wraz z rodzicami i chrzestnymi oraz uczestników . o godz. 18.00 – Uroczysta Msza św. z udzieleniem sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna z Oktawy Bożego Ciała. Po precesji krótkie spotkanie ks. Bpa z LSO i DSM, Scholą Dziecięca „Paradizo”, Scholą Młodzieżową.

Niedziela – 29 maj 2016

7.00 – Msza święta z nauką ogólną
9.00 – Msza święta z nauką ogólną.
11.00 – Msza święta z nauką ogólną. Procesja z Oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo dzieci.

Krótkie spotkanie z Różami Różańcowymi, Chórem parafialnym, Zespołami Regionalnymi, Związkiem Podhalan, Koło Gospodyń Wiejskich.

13.00 Pożegnanie ks. Biskupa
16.00 Msza święta

7. Spowiedź dla młodzieży bierzmowanej i ich rodzin w piątek od godz. 17.00.

8. Pan Wójt zaprasza na sprzątanie koryt rzecznych 28 maja od 10.00 oraz na otwarcie projektu „Enklawa aktywnego wypoczynku w sercu Gorców 24 maja o godz. 11.00 na Lubaniu.

9. Jutro na parkingu obok Kościoła o godz. 14.15. przybędzie ambulans z Krakowa i przeprowadzi badania dla chętnych gęstości kości, w kontekście osteoporozy. Szczegóły na ulotkach.

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego i miłego Tygodnia