1. Witamy w naszej parafii nowego Proboszcza, którym został ks. dr Stanisław Kowalik, dotychczasowy proboszcz w Łososinie Górnej, kapelan Związku Podhalan.

2. We wtorek wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Łączmy się duchowo z wszystkimi pielgrzymami i polecajmy ich opiece Matki Bożej prosząc też o potrzebne łaski dla całej naszej parafii. W Pasierbcu trwa tygodniowy odpust ku czci MB Pocieszenia.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro święto św. Bartłomieja, Apostoła; we środę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. We czwartek wspomnienie św. Moniki. Tego dnia w Krościenku o godz. 18.00 msza św. w int. rychłej beatyfikacji sł. Bożego, ks. F. Blachnickiego, założyciela RŚŻ; w piątek wspomnienie św. Augustyna, bpa i dra Kościoła, a w sobotę męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dzień św. Patrona.

4. Przed nami ostatni tydzień wakacji. Prosimy dzieci i młodzież o skorzystanie ze spowiedzi już w tym tygodniu z racji nowego roku szkolnego i katechetycznego, który rozpocznie się w następny wtorek, 1 września. Codziennie okazja do spowiedzi pół godziny przed mszą św. wieczorną.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m.in. o kapelanach polskich prezydentów. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i radości na każdy dzień nowego tygodnia.