1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Wielkanocną. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę dla narodu ukraińskiego. Za tydzień I niedziela miesiąca. Na sumie zmiana tajemnic różańcowych. Msza w oprawie góralskiej oraz składka na witraże.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy: w poniedziałek, święto św. Marka Ewangelisty, w piątek św. Katarzyny. Wszystkim solenizantkom, solenizantom składamy serdeczne życzenia, wielu łask Bożych. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwo majowe, które w dni powszechne będzie po Mszy świętej, a w niedziele po sumie. Zachęcamy do odprawiana tego pięknego nabożeństwa przy Kapliczkach.

3. Najbliższa niedziela to 1 maja, wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Tego dnia w kaplicy na Studzionkach o godz. 15.00 Msza święta w int. Artystów i Twórców Ludowych na szlaku Łuku Polskich Karpat.

4. W najbliższy czwartek zapraszam Dzieci Komunijne wraz z rodzicami na godz. 17.00

5. Dziękujemy parafiankom, które w ostatnim tygodniu zadbały o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Iwanki: Chrobak Marta nr 223A, Hubiak Lucyną nr 223, Sobania Piotr nr 220, Czajka Maria nr 219, Czajka Czesława nr 219.

6. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów m.in. o cudzie Eucharystycznym, który dokonał się w Legnicy.

7. W związku z zbliżającymi się światami majowymi m.in. Dniem Flagi RP w najbliższą niedzielę 1 maja po każdej Mszy św. lektorzy i dziewczęta z DSM będą sprzedawać flagi Polski, którymi możemy przyozdobić nasze domy. Cena minimalna za flagę 10 zł. Zdobyte ze sprzedaży środki pozwolą w zorganizowaniu wypoczynku wakacyjnego dla tych grup. Flagi można nabyć już dziś i przez cały dzień w zakrystii. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję, a za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne – Bóg zapłać.

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego i miłego Tygodnia