1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo, a szczególnie młodzież z Włoch, która przeżyw w naszej parafii przygotowanie do spotkania z Papieżem w Krakowie. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego.

2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła wspominamy:

– w poniedziałek – święto św. Jakuba, Apostoła oraz św. Krzysztofa, po Mszy wieczorem poświęcimy samochody
– we wtorek – świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
– w piątek – św. Marty

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą w dzień świętego patrona.

3. W środę do naszej parafii przybyła młodzież z Włoch, z północnych terenów w liczbie 25 osób wraz z 2 kapłanami. Dziękujemy rodzinom, które podjęły się zakwaterowania i udzielania śniadania i kolacji naszym gościom. A byli to: Szlaga Janina, Jamne 155H, Hubiak Marta, Bielskie 101D, Jagieła Małgorzata, Stasichy 314, Chlipała Józefa, Zawady 216A, Jagieła Magdalena, Jamne 174A, Runger Stanisława, Stasichy 313, Czajka Anna, Jamne 139A, Jurkowska Anna, Jurkowski Potok 31, Piszczek Irena, Jurkowski Potok 31A, Kuziel Bożena, Jamne 170, Chlebek Danuta, Forendówki 396, Faron Krystyna, Puchry 302. Wyrażamy również wdzięczność Bacy Jarkowi wraz z żoną za ugoszczenie młodzieży przy Bacówce, WOK z panem Zdzisławem Błuchutem za ugoszczenie i oprowadzenie na Skałce w Gazdówce Wojtyłowej. Naszej młodzieży z zespołu i scholi. Jutro o godz. 7.30. w kościele pożegnamy ich, gdyż wyjeżdżają już do Kościoła.

4. Dziękujemy tym wszystkim, a było Was dużo, którzy znaleźli czas na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Diecezjalnej adoracji.

5. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy panie z os. Polaki: Urbaniak Stanisława nr 133, Czajka Wiesława nr 130, Jagieła Maria nr 132B, Tokarczyk Katarzyna nr 127, Syjud Bożena nr 131A.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest w przedsionku kościoła. W Gościu Niedzielnym m.in. o programie pobytu Papieża Franciszka w naszej ojczyźnie.

7. Ks. Paweł na wakacjach odprawiać będzie 20 intencji śp. Annę Młynarczyk

8. Jutro o godz. 14.00 pogrzeb śp. Stanisława Kowalczyka z os. Białówka

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.