1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to największe święto w naszej wierze, niosące wiele nadziei i miłości od Chrystusa Dobrego Pasterza. Przedłużeniem tej radości będzie Oktawa Wielkanocna.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się czynnie w organizację i przeżycie Triduum Paschalnego. Dziękuję Akcji Katolickiej oraz panu Sołtysowi za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, mieszkańcom os. Sikory i Marciny za dekoracje Krzyża Misyjnego. Ks. Pawłowi za przygotowanie Liturgii Wielkiego Tygodnia i czuwanie nad służbą liturgiczną. Dziękuję Druhom naszej OSP i Góralom za pełnienie honorowej straży przy Grobie Pańskim. Dziękuję Ministrantom i lektorom za posługę podczas Triuduum oraz za czuwanie przy Ciemnicy i Grobie. Dziękuję paniom Zakrystiance i Organistce wraz z chórem za piękno dekoracji i śpiewu. Dziękuje DSM oraz wszystkim, którzy przychodzili na adorację według ustalonego porządku. Dziękuję niosącym feretrony i pocztom sztandarowym i wszystkim delegacjom, które włączyły się w procesję rezurekcyjną. Bóg Wom zapłać.

3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msz św. o godz. 7.00, 9.00. 11.00. Nie ma Mszy w Jamnem oraz o 16. W dniu jutrzejszym składka na tacę będzie przeznaczona na KUL oraz PAT. Od wtorku Msze wieczorne o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca kwietnia. Zapraszamy na Msze wotywne. Spowiedź dla tych którzy jej potrzebują odbędzie się w czwarte i w piątek od godz. 17.00 podczas adoracji Pana Jezusa.

5. Za tydzień I niedziela. Na Sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz oprawa góralska Mszy św. Prosimy o przybycie w pięknych strojach góralskich.

6. Za tydzień nie ma Mszy po południu, gdyż udaje się z Pielgrzymka na odpust do Łagiewnik. Zapisy w zakrystii.

7. Kochani przed świętami spotkałem się z Panem z Krakowa od Witraży, który przedstawił plan dokończenia ostatnich witraży. Same witraże kosztować nas będą około 80 tysięcy. Mamy już większą połowę. Prosimy wiec o pomoc. Po rozmowie z przedstawicielami rady parafialnej prosimy, aby każda składka z I niedzieli miesiąca była przeznaczona na cele parafialne, a więc dokończenie witraży, a później poprawa kostki wokół Kościoła i dokończenie kostki na cmentarzu.

8. Dziękujemy parafiankom, które w ostatnim tygodniu zadbały o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z Jaszcze Dolne: Wójciak Anna nr 244, Kopiec Irena nr 241, Fornagiel Sabina nr 248, Lupa Elżbieta nr 240, Wójciak Kazimiera nr 239.

9. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów m.in. dowody na Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy Zdrowych i Błogosławionych Świat Wielkanocnych i miłego tygodnia