1. I niedzielą Adwentu rozpoczynamy w całym Kościele czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Zbawiciela, zarówno w tajemnicy zbliżających się świat Bożego Narodzenia jak i tego, który dokona się na końcu świata. Msza święta Roratnia będzie sprawowana w dni powszednie o godz. 17.00. Będzie na niej realizowany specjalny program dla dzieci. Zapraszamy wszystkich na te piękne nabożeństwa. Dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami oraz o pisanie dobrych uczynków na serduszkach, z których będziemy losować figurkę Matki Bożej i Dzieciątka Jezus.

2. Dziś prelekcje na Mszach św. głosić będzie Animator Rycerstwa Niepokalanej w Polsce brat Leszek Jaworski. Dziękujemy Panu za Jego bezinteresowną służbę Bogu, Niepokalanej i Ojczyźnie.

3. Serdecznie zapraszam Akcję Katolicką na spotkanie po Mszy Św. o godz. 16.00. Pragniemy zaprosić zarówno tych którzy dawnej do niej należeli oraz nowych kandydatów. To stowarzyszenie niech będzie na nowo siłą naszej parafii.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła, w czwartek św. Franciszka Ksawerego, w piątek św. Barbary. Natomiast za tydzień św. Mikołaja. Wszystkie dzieci zapraszamy szczególne w sobotę na Msze wieczorną, jak będzie śnieg to przyjedzie do nas św. Mikołaj saniami. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota. We czwartek modlić się będziemy za kapłanów i nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek zaniesiemy do Boga nasze wynagrodzenia za nasze grzechy, oraz modlić się będziemy za dzieło misyjne Kościoła, składając na tacę ofiary na misje. W pierwszy piątek o godz. 19 nabożeństwo dla młodzieży w ramach przygotowania do ŚDM. W sobotę o godz. 8.00 wynagradzać będziemy Niepokalanemu Sercu NMP oraz modlić się będziemy o trzeźwość w naszej parafii. Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży w środę i czwartek o godz. 16.00. Prosimy o dopilnowanie rodziców, aby dzieci i młodzież przystąpiła w te dni do spowiedzi, a piątek zostawmy dla pracujących. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela grudnia, po Mszy świętej o godzinie 11 zmiana tajemnic różańcowych, jest to również Msza święta w oprawie góralskiej. Prosimy o odzianie się w stroje góralskie.

6. W sobotę rozpoczniemy modlitewne triduum przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

7. Od jutra Pani Organistka rozpocznie od os. Bartoszówka roznosić opłatki na stół wigilijny. Prosimy o serdeczne przyjęcie. Ofiary składane przy tej okazji będą wyrazem waszej wdzięczności za jej pracę.

8. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 10.00 prosimy parafian z os. Ustrzyk: Czepiel Zofia nr 368, Piszczek Natalia nr 368, Chlebek Agata nr 365. Z os. Szpuntówka: Urbaniak Anna nr 361, Bulanda Barbara nr 360.

9. Zapraszamy do czytania Gościa Niedzielnego w którym możemy przeczytać o tym, jak kolejny muzyk nawrócił się i odkrył Boże miłosierdzie.

10. W przyszłą niedzielę wolontariusze z naszego gimnazjum będą sprzedawać kartki i inne ozdoby świąteczne. Zdobyte środki zostaną przekazane Misjonarkom Klaretynkom pracującym w Indonezji i pomogą w zrealizowaniu projektu „WELULI”. Więcej na ten temat możemy przeczytać na ulotkach znajdujących się w przedsionku kościoła. Za każdą ofiarę składamy – Bóg zapłać!

11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. + Rozalia Młynarczyk z os. Forendówki.

Wszystkim gościom i parafianom życzymy miłego i błogosławionego tygodnia