1. Dzisiejszą Niedzielą kończymy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Przeżywamy również Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus powiedział do św. S. Faustyny: „Pragnę, aby to święto było uroczyście obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Pragnę aby to święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników.” Dzisiaj po każdej Mszy się odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w celu zyskania odpustu oraz dokonamy zawierzenia się Bożemu Miłosierdziu. Natomiast pielgrzymi wraz z Ks. Proboszczem w Łagiewnikach zawierzą całą naszą parafię Jezusowi Miłosiernemu.

2. Niedziela Miłosierdzia jest również Diecezjalnym Dniem Caritas. Módlmy się za Parafialne Oddziały Caritas, by Owocnie służyły potrzebującym we wspólnotach parafialnych. Wszystkich członków naszego parafialnego Caritas, a więc reprezentantów poszczególnych rejonów zapraszam na spotkanie w najbliższą środę po Mszy św.

3. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z Wielkiego Tygodnia. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O tej Wielkiej sprawie powiemy sobie jutro na Mszy wieczorowej, podczas której otrzymacie deklaracje i zmówimy specjalną modlitwę. Proszę przynieść świece lub gromnice na to nabożeństwo.

4. W tym tygodniu odbędą się spotkania katechetyczne: Dzieci Komunijne zapraszamy we wtorek na godz. 17.00, przybędzie fotograf, aby zrobić zdjęcie do obrazka komunijnego. W środę – klas I Gim, we czwartek – II Gim, w piątek – III Gim.

5. Księża Chrystusowcy podali terminy Gregorianek, które odprawią w Częstochowie: śp. Katarzyna Polińska – od 04.05. do 02.06. śp. Józefa (f) Czajka – od 01.04. do 30.04. śp. Grzegorz Kołaciak – od 01.05. do 30.05. Natomiast O. Szymon w klasztorze swoim odprawiać będzie za śp. Stefanię Szlaga od 1.09. do 30.09., + Marię Szlaga od 1.10 do 30.10.

6. Dziękujemy parafiankom, które w ostatnim tygodniu zadbały o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z Jaszcze Dolne: Król Teresa nr 238, Jagieła Dorota nr 246A, Buczek Mariola nr 246A, Rozenek Rozalia nr 247, Czajka Anna nr 235. Bardzo prosimy te Panie, które nie mogą przyjść do sprzątania, ażeby poprosiły kogoś w zastępstwie lub z kolejki, gdyż ciężko jest pozostałym Paniom w 3 posprzątać nasz Kościół.

7. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów m.in. o Bożym Miłosierdziu oraz jest dodatek płyta z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

8. Pieniński Bank Spółdzielczy Oddział w Ochotnicy Dolnej informuje, że za pośrednictwem Banku istnieje możliwość złożenia wniosku związanego z dofinansowaniem Rodzina 500+.

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego i miłego Tygodnia