1. Witamy wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii. Życząc miłego wypoczynku, zapraszamy ponownie w nasze piękne strony.

2. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza nasz ks. Władysław został przeniesiony do pomocy ks. Janowi Mikulskiemu. Za Jego wielkie serce i pomoc w naszej parafii, a szczególnie za cichą pomoc w konfesjonale wyrażamy wielkie podziękowania i swoją wdzięczność wyrażamy w modlitwie. Bóg zapłać.

3. We wtorek przypada 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy w naszych modlitwach o naszej Ojczyźnie i o tych, którzy polegli w jej obronie.

4. Również we wtorek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 9.00 Msza święta, a następnie przejście do szkoły. Zapraszamy dzieci, młodzież wraz z nauczycielami i rodzicami. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św.

5. W tym tygodniu przypada I czwarte, piątek, sobota września. Od jutra Msze św. rano o godz. 7.00 oraz wieczorem o godz. 18.00. W każdy piątek wprowadzimy godzinę przed Msza św. Adoracje prywatną i zakończymy koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy już w najbliższy na godz. 17.00. Natomiast w każdą I sobotę miesiąca zapraszam na godz. 8.00 na Msze Fatimskie i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, włączmy się w ten sposób w Nowennę Fatimską przed 100-leciem objawień Maryi w Fatimie.

6. W związku z tym, że zostaliśmy na razie we dwóch kapłanów, część Mszy świętych pogrzebowych przekażemy poza parafię do Ojców Kapucynów w Krakowie. Przy pogrzebach wprowadzi, 7 i 30 dzień śmierci oraz Msze św. od najbliższej rodziny. Natomiast pozostałe Msze przekażemy do Krakowa oraz do WSD w Tarnowie. Będziemy starali się aby odprawianie były tam gregorianki.

7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek bł. Bronisławy, dziewicy, w środę św. Grzegorza Wielkiego, papieża. W dni poprzedzające Uroczystość Narodzenia NMP, która przypada w następny wtorek, będziemy się modlić w intencji matek i wszystkich kobiet. Zapraszamy na modlitwę wieczorem od soboty.

8. W przyszłą niedzielę odpust w Sromowcach Niżnych. Wszystkim obchodzącym soje imieniny i rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

9. Dziękujemy paniom, które w ostatnim tygodniu zadbały o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła a najbliższą sobotę na godz. 10.00 prosimy panie z oś. Jurkowski Potok: Jurkowska Aneta – nr 30, Faltyn Ewa – nr 29, Sikora Maria – nr 26, Groń Janina – nr 28, Gołdyn Maria – nr 27.

10. Zapraszamy do czytania Gościa niedzielnego w którym możemy przeczytać o niewielkiej książce Tomasza a Kempis „O naśladowaniu Chrystusa”

11. Wójt Gminy Ochotnica Dolna zwraca się z apelem do mieszkańców o niekorzystanie z motorów, samochodów terenowych, kładów z uwagi na bezpieczeństwo użytkowników szlaków turystycznych, ale zachęca do wyjścia na piechotę na Lubań w dniu 30 sierpnia br. celem uczestniczenia we Mszy św. o godz. 15.00 na zakończenie sezonu turystycznego.