XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2016

 Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego oraz zapraszamy na modlitwę do naszej świątyni.

1.W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Zapraszamy na Msze wotywne. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w środę i czwartek od godz. 18.00. Piątek zostawmy dla dorosłych.  W czwartek i piątek zapraszamy na adoracje na godz. 18.00. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi: różaniec fatimski o godz. 18.30 oraz rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością odpustową.

2.W przyszłą niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych, składka na witraże oraz zapraszamy w pięknych strojach góralskich na Mszę św. w oprawie góralskiej.

3.Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania odpowiednich postanowień abstynenckich. Módlmy się o trzeźwość dla naszych rodzin, a szczególnie dla tych, którzy są uzależnieni od alkoholu i cierpią z powodu jego nadużywania.

4.W tym tygodniu, w liturgii Kościoła wspominamy:

  – w poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa, założyciela redemptorystów

we wtorek – Matki Bożej Anielskiej, tzw. odpust Porcjunkuli

– w czwartek – św. Jana Marii Vianneya

sobota – święto Przemienienia Pańskiego

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą w dzień świętego patrona.

5.Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy panie z os. Polaki: Jagieła Weronika nr 132A, Kuziel Maria nr 132, Maciąga Krystyna nr 129, Buczek Maria nr 128, Bielska Monika nr 122B.

6.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest w przedsionku kościoła. W Gościu Niedzielnym m.in. relacje ze spotkań z Papieżem Franciszkiem.

7.Ks. Paweł informuje, że wyjazd dla lektorów i dziewcząt z DSM nad morze do Gąsek będzie miał miejsce za tydzień tj. 7 sierpnia o godz. 21.00. z parkingu sprzed Kościoła. Są jeszcze dwa wolne miejsca.

8.WOK zaprasza na zabawę dla dzieci, dziś, w amfiteatrze na skwerku o godz. 15.0o

9.Związek Podhalan oddział Tylmanowa informuje, że Msz św. na Błyszczu odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.

10. Zapraszamy na nasza stronę parafialną ochotnicagorna.pl gdzie można już oglądać piękne zdjęcia z tygodnia misyjnego pobytu naszej młodzieży z Włoch oraz Was, kochani parafianie uczestniczący w tych pięknym czasie. Dziękuje naszej pani Organistce Teresie za prowadzenie naszej strony pod kątem aktualności i zdjęć.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.