1. Dzisiaj kończymy nabożeństwo 40-godzinne przygotowujące nas do Wielkiego Postu. Czas adoracji Najśw. Sakramentu po każdej Mszy św. wykorzystajmy przede wszystkim za przeproszenie Pana Boga za wszystkie grzechy popełnione w okresie trwającego karnawału. Prośmy też dla siebie i dla bliskich o potrzebne łaski na każdy dzień. Po południu o godz. 15.00 rozpocznie się dalsza adoracja, zapraszamy wtedy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz tych którzy uczestniczyć będą na Mszy św. o godz. 16.00.

2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy Wielki Post i czas Komunii św. Wielkanocnej. Msze święte o godz.7,9 i 17. Na wszystkich Mszach świętych będzie posypanie głów popiołem na znak, że chcemy się nawracać. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia oraz całkowita abstynencja od pokarmów mięsnych. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na cele charytatywne.

3. W okresie Wielkie Postu w każdy piątek o 17.00 Droga Krzyżowa, a po niej Eucharystia z kazaniem pasyjnym. Natomiast o godz. 20.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich chętnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy sprawowanej o godz. 9.00 i 11.00.

4. W najbliższy czwartek przypada Światowy Dzień Chorego z okazji objawień Matki Bożej w Lourdes, dlatego też serdecznie zapraszam na godz. 10.00 wszystkich chorych, starszych. Podczas Mszy św. będzie udzielany sakrament namaszczenia oraz będą rozdawane specjalne obrazki.

5. Dziękujemy parafiankom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Puchry: Czajka Elżbieta nr 306, Czajka Janina nr 306A, Urbaniak Maria nr 304A, Faron Krystyna nr 302, Gierczyk Monika nr 303.

6. Zachęcamy do czytania gościa niedzielnego, w którym przeczytać możemy dlaczego na krzyżach widnieją słowa „Ratuj duszę swoją”

7. Przekazaliśmy 10 int. pogrzebowych śp. Rozalię Młynarczyk – ks. Kazimierz Trybuła w Grywałdzie.

7