XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 7.08. 2016 r.

  1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego oraz zapraszamy na modlitwę do naszej świątyni.Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na witraże, w przyszłą niedzielę składka na UPJP II w Krakowie i Tarnowie
  2.  W tym tygodniu, w liturgii Kościoła wspominamy:

– w poniedziałek – św. Dominika, kapłana

– we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., Patronki Europy

– w środę – święto św. Wawrzyńca, męczennika

– w czwartek – św. Klary, dziewicy

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą w dzień świętego patrona.

3. Od soboty zaczniemy 3 dni odpustu.

  • Sobota 13 sierpnia – godz. 18.30 Msza święta, a po niej procesja Fatimska
  • Niedziela, 14 sierpnia Msze św. 7.00, 9.00, 10.00- w Jamnem- Uroczystość odpustowa Ku czci patrona Kaplicy św. Maksymiliana Marie Kolbego w 75 r. męczeńskiej śmierci, 11.00 – suma z okazji Watry Ochotnickiej (szczegóły na plakatach), 16.00 – Msza za zmarłych i procesja na cmentarz
  • Poniedziałek, 15 sierpnia, Uroczystość Odpustowa ku czci Wniebowzięcia NMP – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – Uroczysta suma z procesją, 16.00. Na uroczystą sumę odpustową zapraszamy w strojach góralskich. Prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów, sztandarów, poduszek. Zapraszamy kapele góralską, strażaków ze sztandarami, dzieci I Komunijne w strojach góralskich, dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące, DSM, lektorów i ministrantów. W czasie sumie odpędzie się procesja z darami. Prosimy Koło Gospodyń o przygotowanie chleba oraz inne delegacje o przygotowanie darów. W tym dniu poświęcimy wieńce dożynkowe oraz bukiety kwiatów i ziół. 15 sierpnia również po południu odbędzie się I Festiwal Wolna Republika Ochotnicka, szczegóły na plakatach.
  • W Sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych przed odpustem. Prosimy o zapisy w Zakrystii. Spowiedź przed odpustem w piątek od godz. 18.00.

4. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła i otocznia w najbliższą sobotę na godz. 900 oraz o przygotowanie wystroju kościoła i ozdobienie wieńcem krzyża misyjnego, wejścia do kościoła –   prosimy parafian z następujących osiedli: Majdówka – odpowiedzialna p. Stanisława Forenda, Czuby – odpo. P. Beata Jurkowska, Czajki – odp. P. Anna Giblak, Bielskie – odp. P. Marta Hubiak. Prosimy powyższych przedstawicieli o kontakt z p. Jadwigą, zakrystianką.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest w przedsionku kościoła. W Gościu Niedzielnym m.in. o męczeńskiej śmierci księdza zamordowanego niedawno we Francji.

6. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Aleksandra Rokosza z Krakowa.

 

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia