Dziś przeżywamy w Kościele Polskim dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Swoją modlitwą i ofiarą składaną do puszek przed kościołem chcemy wspierać wszystkich prześladowanych, aby w całym Kościele wierni mogli spokojnie służyć Bogu i oddawać Mu chwałę. Bóg zapłać za te ofiary.

Kończymy dzisiaj Oktawę Wszystkich Świętych. Od jutra różaniec z wypominkami przed Msza św. o godz. 16.30, a w niedzielę o 6.30.

Za tydzień składka na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Natomiast po Mszach świętych Siostry Karmelitanki z Przemyśla, zbierać będą na swój Klasztor.

W środę przypada 97 rocznica Odzyskania Niepodległości – narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w tym dniu o godz. 16.00, po niej w procesji przejdziemy na Wzgórze Iwankowskie, by tam przy Krzyżu Jubileuszowym i zapalonej watrze modlić się za nasza Ojczyznę i za poległych w walce o odzyskanie niepodległości. Po skończonych uroczystościach zapraszamy do WOK- u na wieczornicę patriotyczną przygotowaną przez młodzież.

Dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o zrobienie porządku na cmentarzu i systematycznie o ten porządek się troszczą. Cmentarz jest miejscem poświęconym, miejscem naszej modlitwy i jego wygląd świadczy też o naszej wierze.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w poniedziałek święto rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek św. Leona Wielkiego – Papieża, w środę św. Marcina, w czwartek św. Jozafata, piątek pierwszych męczenników Polski.

W najbliższy piątek o godz. 12.00 na parkingu przy plebanii zbierane będą elektro śmieci, z których ofiara składana będzie na misje.

Za tydzień o godz. 16.00 na Mszy św. wystąpi Zespół muzyczny Confesio z Limanowej. Po Mszy św. koncert ku czci Maryi Wniebowziętej. Serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Ustrzyk: Podlipni Teresa nr 386 A, Piszczek Jan nr 384, Rusnak Wanda nr 381 B, Chlebek Beata nr 380, Chrobak Jerzy nr 382, Filas Małgorzata nr 381 A.

Zapraszamy do czytania Gościa Niedzielnego w którym możemy przeczytać o życiu i przesłaniu Bł. Karoliny Kózkówny.

Wszystkim gościom i parafianom życzymy miłego i błogosławionego tygodnia