1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku trwa nowenna do Ducha Świętego, gdyż przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tzw. Zielone Święta. Prosimy o tradycyjne przyozdobienie domów zielonymi gałązkami. W drugi dzień tych świąt, a więc w przyszły poniedziałek wprowadzimy nabożeństwo na cmentarzu. Msza św. wieczorowa odprawiana będzie na cmentarzu. Prosimy o uporządkowanie grobów.

2. W naszej Parafii I Komunia Święta. 34 dzieci przystąpi to tego najważniejszego wydarzenia w życiu do Stołu Pańskiego. Dziękujemy Rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych za przygotowanie dzieci i i naszej świątyni, za posprzątanie i dekoracje kwiatami i wieńcami. Bóg zapłać za dar ołtarza, a jest nim piękna nowa Kapa Maryjna.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy: w poniedziałek, Uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika Głównego Patrona Polski i naszej Diecezji. W sobotę św. Macieja, Apostoła. Wszystkim solenizantkom, solenizantom składamy serdeczne życzenia, wielu łask Bożych.

4. W piątek przypada 13 maja wspomnienie Objawienia się Matki Bożej w Fatimie. Rozpoczniemy te piękne nabożeństwa każdego 13 dnia do października. W tym dniu nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 17.30, bo po Mszy procesja wokół Kościoła z Figurką Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy.

5. Za tydzień w naszej Parafii na sumie Rocznica I Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek o godz. 16.00.

6. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy parafian z os. Zawady: Błachut Leokadia nr 217, Wąchała Małgorzata nr 216, Koch Lucyna nr 214, Kurzeja Andrzej nr 215, Wygrecka Helena nr 2015A.

7. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów m.in. o rodzinie z Syrii, która chwali Polskę i chce zamieszkać u nas.

8. Wójt Gminy Ochotnica Dolna zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji sprzątania rzeki Ochotnica wzdłuż głównej drogi powiatowej, która odbędzie się w sobotę 14 maja od godziny 10-tej do 13-tej.

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego i miłego Tygodnia