1. Przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę. Jutro w drugi dzień świąt – św. Szczepana. Msze święte do południa. Nie ma Mszy po południu o godz. 16.00. oraz na Jamnem. Jutro na każdej Mszy świętej poświęcenie owsa. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. We wtorek święto św. Jana Apostoła, poświęcenie wina, a w piątek święto Świetnej Rodziny z Nazaretu.
  3. W sobotę przypada Stary Rok. Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku o godz. 16.00. Podczas uroczystej Eucharystii podziękujemy Bogu za miniony rok i przeprosimy Go za wszystkie nasze grzechy i zaniedbania. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo.
  4. Przyszłą niedziela to Nowy Rok oraz Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki.
  5. Składamy podziękowania tym wszystkim, którzy pomogli nam przygotować Kościół na Święta: mieszkańcom os. Bartoszówka, Przełęcz Knurowska i Furcówka za choinki, Rodzicom i Dzieciom Komunijnym za ubierane choinek, dzieciom ze szkoły za ozdoby choinkowe, Związkowi Podhalan za złożenie Koliby oraz panu Kościelnemu za dekorację. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.
  6. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Czuby: Jamińska Teresa nr 85, Tylecka Janina nr 74, Polczyk Jadwiga nr 74A; os. Majdówka: Gabryś Bronisława nr 83, Urbaniak Józefa nr 81.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest podwójny numer „Gościa” w cenie 15 złotych.
  8. Przekazaliśmy ks. Robertowi Bielowi 3 gregorianki na styczeń za śp. Marie Chlipała.
  9. We wtorek rozpoczniemy wizytę duszpasterską w parafii. Szczegółowy plan można przeczytać w gablocie i na stronie parafialnej: https://www.ochotnicagorna.pl/porzadek-koledy-2022-2023/

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy
Zdrowych i Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.
 Szczęść Boże!