1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Święta. Wzywajmy często Ducha Św., aby nas prowadził drogami Bożymi we wszelkich naszych poczynaniach do prawdziwej radości i obfitego owocu naszych wysiłków. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.00(Jamne) i 18.00. Po Mszy świętej wieczorowej pójdziemy z modlitwą na cmentarz.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy: w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, w sobotę św. Filipa Nereusza oraz dzień Mamy. Wszystkim solenizantkom, solenizantom, a szczególnie Mamom składamy serdeczne życzenia, zdrowia i wielu łask Bożych.
  4. W najbliższą środę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św., podczas której dokonamy poświęcenia Sztandaru dla naszej Szkoły Podstawowej im Marii Konopnickiej. Serdecznie zapraszamy na powyższą uroczystość do Kościoła oraz na część artystyczną do Szkoły.
  5. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Ustrzyk: Faltyn Stanisława nr 386, Królczyk Władysława nr 383, Podlipni Teresa nr 386A, Rusnak Wanda nr 381B, Chlebek Beata nr 380.
  6. W przyszła niedzielę po Mszy o godz. 16.00 zapraszam na krótkie spotkanie Radę parafialno-synodalną.
  7. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać m.in. artykuł: „Jesteśmy już po kilku niedzielach bez handlu. Jak Polacy oceniają tę zmianę?”
  8. Trwają zapisy na pielgrzymkę z Ochotnicy do Medjugorie w dniach 13-20 października br. Zapisy u p. Kazimierza Sikory lub p.Jadwigi Jamińskiej. Szczegóły w gablocie.
  9. Wiejski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich chętnych w najbliższą sobotę w Dzień Mamy po Mszy św. wieczorowej na premierę Teatru Dziecięcego „Hajo”, działającego przy naszym Ośrodku, na sztukę pt.: Hela złaź z tej drabiny.
  10. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zakończenie Majówek przy Kapliczce Matki Bożej Różańcowej w Jaszczem Górnym. Pod patronatem Koła Gospodyń Wiejskich.

 

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego i miłego Tygodnia.