1. W naszej wspólnocie witamy ks. Henryka Chlipałę, misjonarza z Peru, który głosi dzisiejsze kazania. Po Mszy św. będzie zbierał do puszki pod kościołem na cele misyjne. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj kończymy nabożeństwo 40-godzinne przygotowujące nas do Wielkiego Postu. Czas adoracji Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. wykorzystajmy przede wszystkim za przeproszenie Pana Boga za wszystkie grzechy.
 3. Witamy wszystkich gości i tych którzy przeżywają pośród nas swoje ferie zimowe, w tym z Małopolski. Życzymy miłego odpoczynku w sercu Gorczańskich Gór.
 4. Z racji ferii nie ma Mszy świętej porannej, tylko wieczorem o 17.00. Natomiast o godz. 16.00 adoracja i możliwość spowiedzi.
 5. Dzisiaj również rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu i naszej parafii. Zachęcamy do wpisywania się do księgi trzeźwości i świadectwa abstynencji wobec uzależnionych.
 6. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy Wielki Post i czas Komunii św. Wielkanocnej. Msze święte o godz. 7,9 i 17. Na wszystkich Mszach świętych będzie posypanie głów popiołem na znak, że chcemy się nawracać. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia oraz całkowita abstynencja od pokarmów mięsnych. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na cele charytatywne. W okresie Wielkie Postu w każdy piątek o 17.00 Droga Krzyżowa, a po niej Eucharystia z kazaniem pasyjnym. Natomiast o godz. 20.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich chętnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy sprawowanej o godz. 9.00.
 7. W przyszłą niedzielę składka na WSD w Tarnowie.
 8. Dzisiaj również przypada Światowy Dzień Chorych. Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie udzielany sakrament chorych dla starszych i chorych.
 9. Zapraszamy na spotkanie DSM we wtorek na godz. 13.00.
 10. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Błaszczaki: Jurkowska Janina nr 120, Chryczyk Magdalena nr 118A, Franczyk Stanisława nr 115, Janczura Danuta nr 114A, Urbaniak Anna nr 114.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym art. co oznacza popiół, który otrzymujemy w środę popielcową. Jest również nowy tzw. Gość Extra – poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem.
 12. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na rozważania Biblijne.
 13. Rozpoczęła się rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego i klasy Pierwszej naszej Szkoły Podstawowej. Szczegóły na stronie Szkoły.
 14. We czwartek pożegnaliśmy śp. Rafała Kuziel z os. Polaki.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !