1. Dzisiaj kończymy nabożeństwo 40-godzinne przygotowujące nas do Wielkiego Postu. Czas adoracji Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. wykorzystajmy przede wszystkim za przeproszenie Pana Boga za wszystkie grzechy popełnione w okresie trwającego karnawału. Prośmy też dla siebie i dla bliskich o potrzebne łaski na każdy dzień. Po sumie adoracja do godz. 16.00.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu i naszej parafii. Zachęcamy do wpisywania się do księgi trzeźwości i świadectwa abstynencji wobec uzależnionych.
  3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy Wielki Post i czas Komunii św. Wielkanocnej. Msze święte o godz.7,9 i 17. Na wszystkich Mszach świętych będzie posypanie głów popiołem na znak, że chcemy się nawracać. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia oraz całkowita abstynencja od pokarmów mięsnych. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na cele charytatywne.
  4. W środę rozdamy dzieciom i młodzieży tzw. zdrapkę wielkopostną, w każdy dzień będzie do uczynienia jakieś drobne postanowienie.
  5. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o 17.00 Droga Krzyżowa, a po niej Eucharystia z kazaniem pasyjnym. Natomiast o godz. 20.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich chętnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy sprawowanej o godz. 9.00.
  6. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców os. Czajki: Chlipała Dorota nr 99A, Polczyk Jadwiga nr 98, Czajka Renata nr 99B, Czajka Maria nr 96, Franczyk Zofia nr 97.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu Niedzielnym m.in. artykuł: o gwałtownym wzroście Objawień Maryjnych pod koniec XX wieku.

Wszystkim gościom i parafianom życzymy  błogosławionego tygodnia.