1. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Zakończenie Oktawy w czwartek – wyjątkowo o godz. 1730 Msza św. – poświęcimy wtedy wianki i zioła oraz dokonamy błogosławieństwa małych dzieci.
 2. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego. Uroczystość znosi post piątkowy.
 3. Jutro Młodzież z klasy VIII o godz. 1400 w kościele w Tylmanowej przyjmie sakrament bierzmowania. Gratulujemy młodzieży i życzymy wielu owoców Ducha Świętego.
 4. Zachęcamy do dalszego nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W kościele śpiewamy o godz. 1745
 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:
 • w środę – św. Brata Alberta Chmielowskiego
 • w sobotę – święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
przede wszystkim wielu łask Bożych, zdrowia i pokoju serca.

 1. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 prosimy parafian z os. Czuby: Czajka Bronisława nr 92, Czajka Małgorzata nr 90, Polczyk Anna nr 88, Czajka Katarzyna nr 91, Czajka Jadwiga nr 87.
 2. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać m.in. o realnej obecności Jezusa w Eucharystii oraz o projektantce mody, która została zakonnicą.
 3. Wyrażamy wdzięczność wszystkim za piękne przeżycie Bożego Ciała, szczególnie tym, którzy przygotowali ołtarze, a więc: Kołu Gospodyń Wiejskich, Rodzicom i Dzieciom Komunijnym, Związkowi Podhalan oraz Strażakom.
 4. Bóg Wam zapłać za wielką niespodziankę i życzenia skierowane z okazji 25 lecia kapłaństwa. Niech Wam Bóg błogosławi.
 5. W przyszłym roku przeżywać będziemy 100-lecie Krzyża na Iwankowskim Wzgórzu, pragniemy zaprosić na te uroczystości księdza Biskupa, dlatego musimy uporządkować teren wokół samego Krzyża jak i odnowić sam Krzyż. Pracę przy porządkowaniu rozpoczną się już w tym tygodniu.
 6. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Marię Urbaniak z os. Gabrysie.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !