1. Rozpoczęliśmy Witamy wszystkich gości i tych którzy wypoczywają na terenie naszej parafii. Serdeczne zapraszamy na zwiedzanie naszej okolicy, a szczególnie „Gazdówki Wojtyłowej” na Skałce. Wspominanym miejscem opiekuje się p. Andrzej Foks i z nim można się kontaktować w sprawie otwarcia i opowiedzenia o pobycie tam, Karola Wojtyły, dzisiaj już św. Jana Pawła II.
  2. W sobotę uroczystość świętych Apostołów św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Składka na Świętopiętrze, czyli na Stolicę Apostolską.
  3. W tym tygodniu już nie ma Mszy porannych tylko wieczorem o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

W poniedziałek – św. Jana Chrzciciela – patrona Pasterzy, z tej racji będzie odprawiona Msza św. na Gazdówce Wojtyłowej o godz. 14.00

We czwartek – NMP Nieustającej Pomocy

W piątek – św. Ireneusza, bpa i męcz.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych. Wśród Solenizantów mamy również naszego katechetę ks. Pawła. Niech Bóg Mu błogosławi i obdarza pokojem. Msza św. za Solenizanta zostanie odprawiona dzisiaj na sumie. Zapraszamy.

  1. Zachęcamy do dalszego śpiewania litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kościele śpiewamy o godz. 17.45.
  2. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższy piątek na godz. 18.30 prosimy mieszkańców Potok Jurkowski: Siora Maria nr 26, Urbaniak Krystyna nr 25, Puchomirska Monika nr 24, Urbaniak Paulina nr 23F; os. Przełęcz Knurowska: Biel Maria nr 83, Biel Monika nr 83B.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. art. o właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności.
  4. 16 Oddziałów Związków Podhalan z naszych okolic, w tym i z naszej parafii, w przyszłą niedzielę pragnie zorganizować kwestę na rzecz budowy nowego kościoła w Ochotnicy Dolnej. Po każdej Mszy świętej przedstawicielki Związku będą sprzedawać pod kościołem paczki z ciastami w cenie 30 zł i wzwyż. Nie musicie więc drogie Panie piec za tydzień. Natomiast przy WOK w Ochotnicy Dolnej o godz. 13.00 obędzie się w tym dniu festyn na rzecz budowy. Serdecznie zapraszamy. Do wspomnianej akcji przyłącza się Koło Gospodyń Wiejskich z naszej parafii. Natomiast jeżeli ktoś a naszych Gaździn chce również wspomóc, może upieczone ciasto dostarczyć w sobotę na godz. 20.00 do Ośrodka Kultury w Ochotnicy Górnej.
  5. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej zapraszam na rozważania biblijne.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy  błogosławionego całego tygodnia !

Szczęść Boże