1. Rozpoczęliśmy wakacje. Witamy wszystkich gości i tych, którzy wypoczywają na terenie naszej parafii. Serdeczne zapraszamy na zwiedzanie naszej okolicy, a szczególnie „Gazdówki Wojtyłowej” na Skałce. Wspomnianym miejscem opiekuje się p. Andrzej Foks i z nim można się kontaktować w sprawie otwarcia i opowiedzenia o pobycie tam, Karola Wojtyły, dzisiaj już św. Jana Pawła II.
  2. Jutro uroczystość świętych Apostołów św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Składka na Świętopiętrze, czyli na Stolicę Apostolską. W tym dniu swoje imieniny przeżywać będzie ks. Paweł, nasz Katecheta. składamy życzenia, coby dobry Bóg błogosławił, a św. Patron wypraszał łaski. Msza św. w int. Solenizanta odprawiona będzie jutro o godz. 9.00.
  3. Od wtorku wraca porządek wakacyjny. Nie ma Mszy porannych (oprócz I piątku) tylko wieczorem o godz. 19.00, wcześniej o godz. 18.00 adoracja i możliwość spowiedzi.
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. Zapraszamy na Msze święte wotywne.
    W I sobotę o godz. 18.15 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. W niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych i zapraszamy w strojach góralskich, składka na cele parafialne.
  5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

We czwartek – święto NMP Tuchowskiej

W piątek – św. Tomasza, Apostoła

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych i zapraszamy na Msze Świętą.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców os. Błaszczaki: Jamińska Katarzyna nr 121, Jurkowska Agnieszka nr 119A, Grzywnowicz Marzena nr 121A, Tokarczyk Justyna nr 123D, Knapik Michalina nr 111A.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym m.in. art.: o rzezi wołyńskiej i ekshumacjach ofiar.
  3. Wyrażamy wdzięczność Młodzieży Bierzmowanej i Dzieciom Komunijnym za dar ołtarza. Zakupiliśmy nowy obrus na ołtarz oraz ornat świąteczny. Bóg zapłać.
  4. Przekazaliśmy intencje pogrzebowe na gregorianki na lipiec: 4 za śp. Ludwika Błachuta, 1 za śp. Teresę Jamińską, 3 za śp. Jan Wójciaka, 4 za śp. Józefę Wójciak oraz 1 za śp. Mieczysława Wygreckiego z intencji córki Iwony.
  5. We wtorek pożegnaliśmy śp. Józefę Wójciak z os. Piszczkówka.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy błogosławionego całego tygodnia!

Szczęść Boże!