1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie o godz.19. Przypominamy, że w każdy wtorek po Mszy świętej wieczornej nowenna do Miłosierdzia Bożego, a w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  2. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy: w wtorek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; w środę – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w czwartek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji; w sobotę – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Wszystkim solenizantom, solenizantkom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia oraz wielu łask Bożych.
  4. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz.900 prosimy parafian z os. Jaszcze Górne:  Król Janina nr 256 A, Król Katarzyna nr 256 A, Królczyk Maria nr 257, Rusnak Lucyna nr 252 A, Babik Władysława  nr 251.
  5. Dziś wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Caritas prowadzą przed kościołem zbiórkę do puszek na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, którego koło mieści się w Szczawnicy, a które swoim działaniem obejmuje także dzieci z naszej okolicy. Celem zbiórki jest pozyskanie pieniędzy na budowę budynku mieszkalno – usługowego dla osób niepełnosprawnych. W imieniu tych dzieci i ich rodziców, za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!
  6. Przekazaliśmy ks. Andrzejowi Wilkowi z Dębicy 15 intencji pogrzebowych za śp. Bronisławę Buczek i 10 intencji za śp. Rozalię Franczyk.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest w przedsionku kościoła. Dla najmłodszych polecamy Mały Promyczek, dla trochę starszych Promyczek Dobra, a dla jeszcze trochę starszych polecamy Gościa Niedzielnego, a w nim wiele ciekawych artykułów.