1. Witamy wszystkich gości, którzy przybyli do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia wakacyjnego czasu.
  2. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:

w poniedziałek – Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 oraz na procesję fatimską

we wtorek – św. Maksymiliana Marię Kolbego, Patrona kaplicy w Jamnem. Z tej okazji uroczysta Msza Święta o godz. 14.00 w kaplicy; natomiast o godz. 18.00 Msza Święta w kościele, a po niej procesja na cmentarz. Spowiedź przed odpustem jutro i pojutrze od godz. 17.30.

we środę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Patronki naszej parafii i kościoła. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – Uroczysta suma z procesją – oraz o 16.00. Uroczystą sumę poprowadzi ks. Bp. Leszek Leszkiewicz, który poświęci nam tablicę upamiętniającą 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów, sztandarów, poduszek. Zapraszamy kapelę góralską, strażaków ze sztandarami, chór parafialny, dzieci  Pierwszokomunijne w strojach góralskich, dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące, DSM, lektorów i ministrantów. W tym dniu poświęcimy wieńce dożynkowe oraz bukiety kwiatów i ziół. Na uroczystości odpustowe zapraszamy w strojach góralskich.

w piątek – św. Jacka, kapłana.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą w dzień świętego patrona.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy jutro zadbają o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy parafian z os. Puchry:  Gancarczyk Maria nr 306B, Urbaniak Maria nr 304A, Faron Krystyna nr 302, Gierczyk Monika nr 303; os. Kopcówka: Łętowska Jadwiga nr 300A.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła. W Gościu Niedzielnym m.in. art. o śmierci św. Maksymiliana, którego spojrzenia nie potrafili znieść oprawcy.
  3. Dziękujemy także pewnej osobie za ofiarę złożoną na kwiaty do naszego kościoła oraz za dary na odpust.
  4. W przyszłą niedzielę wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Caritas przeprowadzą przed kościołem zbiórkę do puszek na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, którego koło mieści się w Szczawnicy. Celem zbiórki jest pozyskanie pieniędzy na budowę budynku mieszkalno – usługowego dla osób niepełnosprawnych. Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!
  5. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Szczawie Odpust Partyzancki. Ks. Leon serdecznie zaprasza. Sumę odpustową o godz. 11.00 poprowadzi ks. Bp. Stanisław Salaterski.

 Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia!