1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo, a wśród nich oazy z diecezji gliwickiej i zielonogórsko-gorzowskiej. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego.
  2. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę.
  3. Od dzisiaj rozpoczynamy Nowennę przed Odpustem do Matki Bożej Wniebowziętej, Patronki naszej Parafii.
  4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy 3 dni Odpustu Parafialnego:

Niedziela, 13 sierpnia – godz. 11.00 Msza św., a po niej procesja Fatimska;

Poniedziałek, 14 sierpnia – Uroczystość odpustowa Ku czci patrona Kaplicy na Jamnym – św. Maksymiliana Marie Kolbego – Msza św. w Kaplicy o godz. 14.00.

O godz. 18.00 – Msza św. z procesją na cmentarz. 

Wtorek, 15 sierpnia – Uroczystość Odpustowa ku czci Wniebowzięcia NMP – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – Uroczysta Suma z procesją oraz o 16.00. Zapraszamy w strojach góralskich. Prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów, sztandarów, poduszek. Zapraszamy kapele góralską, strażaków ze sztandarami, Dzieci I-Komunijne w strojach góralskich, dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące, DSM, lektorów i ministrantów. Na każdej Mszy św. poświęcenie bukietów kwiatów i ziół.

  1. W Sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych przed Odpustem. Prosimy o zapisy w zakrystii oraz o dwa pojazdy. Spowiedź przed Odpustem codziennie od godz. 18.00.
  2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

We wtorek – św. Dominika, zakonnika;

W środę – św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy;

We czwartek – św. Wawrzyńca, diakona;

W piątek – św. Klary, dziewicy.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym art. o nasilających się atakach na chrześcijan w Ziemi Świętej.
  2. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła przed Odpustem na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Stasichy: Czajka Katarzyna nr 319C, Furca Maria nr 319A, Furca Dorota nr 318A, Jagieła Bożena nr 316A, Piszczek Maria nr 316, Błachut Ewelina nr 317, Jagieła Małgorzata nr 314, Błachut Maria nr 314A.
  3. Natomiast o przygotowanie wystroju kościoła i ozdobienie wieńcem krzyża misyjnego oraz wejścia do kościoła prosimy parafian z os. Szpuntówka – odpowiedzialna p. Agata Piszczek
  4. W tym roku w Ludźmierzu przeżywamy 60-lecie koronacji Figury Matki Bożej Gaździny Podhala. Z tej racji poszczególne parafie i Związki Podhalan są zaproszone na nowennę przed Odpustem 15 sierpnia. Nasza parafia ma wyznaczony dzień 9 sierpnia, czyli najbliższą środę – o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej modlitwa dziękczynna.

Z tej racji organizujemy wspólny wyjazd do Ludźmierza. Zapisy w zakrystii; wyjazd o godz. 16.45 z parkingu pod kościołem.

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia