1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo, a szczególnie uczestników Watry Ochotnickiej i biegów upamiętniających 600-lecie lokacji naszej miejscowości. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego oraz zapraszamy na modlitwę do naszej świątyni.
  2. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na UPJPII w Krakowie i Tarnowie
  3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła wspominamy:
  •            w poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Patronki Naszej Parafii i Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – Uroczysta suma z procesją – oraz o 16.00. Na uroczystą sumę odpustową zapraszamy w strojach góralskich. Prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów, sztandarów, poduszek. Zapraszamy kapelę góralską, strażaków ze sztandarami, dzieci I Komunijne w strojach góralskich, dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące, DSM, lektorów i ministrantów. W tym dniu poświęcimy wieńce dożynkowe oraz bukiety kwiatów i ziół.
  •  w środę – św. Jacka, kapłana
  •  w sobotę – św. Bernarda, opata

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą w dzień świętego patrona.

  1. Dziękujemy parafiankom, które posprzątały i udekorowały nasz Kościół na odpust. Do sprzątania kościoła i otocznia w najbliższą sobotę na godz. 900 zapraszamy parafian z os. Polaki: Jagieła Monika nr 122B, Jagieła Izabela nr 122, Bielska Katarzyna nr 123B oraz z os. Błaszczaki: Jamińska Katarzyna nr 121, Jurkowska Agnieszka nr 119A.
  2. Bóg zapłać Pani Katarzynie Szulc za ufundowanie nowego kielicha ołtarzowego. Dziękujemy również wszystkim, którzy przekazali dary na plebanię ze swojej gazdówki.
  3. Gratulujemy naszej parafiance Katarzynie Niewiadomej za zajęcie 6 miejsca na Olimpiadzie w Rio. To jest wprawdzie 6 miejsce, ale dla nas jesteś Mistrzynią Olimpijską.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł: „czy śmierć zamordowanego kapłana we Francji obudzi sumienia Francuzów?”
  5. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Marii Rusnak z os. Piszczkówka.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia