Przeżywamy 23. niedzielę zwykłą. Natomiast przyszła niedziela to światowy dzień środków społecznego przekazu. Zbiórka do puszek na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.  

  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:

w czwartek  – św. Jana Chryzostoma, bpa

w piątek – święto Podwyższenia Krzyża świętego, pół godziny przed Mszą św. Droga Krzyżowa, a po Mszy możliwość ucałowania relikwii Krzyża św.

w sobotę – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy VIII Tydzień Wychowania. Zapraszamy poszczególne klasy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum na spotkania katechetyczne do kościoła – na Mszę Świętą o godz. 18.00. W poniedziałek – klasy O, I, II, IV; wtorek kl. V, VI, środa – kl. III, dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej, czwartek – kl. VII, piątek – kl. VIII i III gim. Prosimy wszystkich o obecność wraz z rodzicami. 
  2. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy parafian z os. Jaszcze Górne: Król Janina nr 256a, Król Katarzyna nr 256A, Królczyk Maria nr 257, Rusnak Lucyna nr 252A, Babik Agnieszka nr 254.
  3. Zarząd Koła w Szczawnicy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z iepełnosprawnością intelektualna składa serdeczne podziękowania za datki przekazane do puszek 19 sierpnia br. Zebraliśmy 3.121, 26 zł. Bóg zapłać.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła. W gościu Niedzielnym m.in. art. dla czytelniczek o zdrowiu, domu i wychowaniu dzieci.
  5. Wyrażamy wdzięczność dwóm rodzinom za dar pieniężny przekazany na cele parafialne.
  6. Przypominamy o pielgrzymce autokarowej z Ochotnicy do Medjugorie w dniach 13-20 październik br. Zapisy u pana Kazimierza Sikory.
  7. Przekazaliśmy intencje pogrzebowe: ks. Kazimierz Trybuła- 2 int. śp. Maria Jamińska oraz 11 intencji śp. Katarzyna Siuta; ks. abp Henryk Nowacki – 30 intencji śp. Maria Baziuk.
  8. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Annę Szlaga z os. Furcówka, a jutro o godz. 14.00 pogrzeb śp. Franciszka Gabrysia, który mieszkał wcześniej na os. Kopcówka.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.