1. Dzisiaj w naszej diecezji przeżywamy Niedzielę Synodalną.
 2. W związku z upływem kadencji wybranych przed 5 laty Parafialnych Rad Duszpasterskich Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zarządził w całej Diecezji nowe wybory do tychże Rad. Odbędą się one w dniu 23 października 2022 roku. Dziękujemy członkom byłej Rady i prosimy o zgłaszanie nowych. Prosimy o zaangażowanie się w sposób szczególny młodych małżonków.
 3. Od 1 października tj. od soboty Msze św. wieczorowe o godz. 17.00.
 4. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe, które w dni powszednie będziemy sprawować przed Mszą św. o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy o godz. 9.00 Serdecznie zapraszamy do licznego udziału, szczególnie dzieci, którym będą rozdawane specjalne plansze z obrazkami.
 5. W tym tygodniu przeżywać będziemy: I sobotę i niedzielę miesiąca. W I sobotę zapraszamy na Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.15. W przyszłą niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz składka na cele parafialne. Zapraszamy w strojach góralskich.
 6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
 • we wtorek – św. Wincentego a Paulo
 • w środę – św. Wacława, męczennik
 • w czwartek – święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
 • w piątek – św. Hieronima, dr Kościoła
 • w sobotę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy

Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

 1. Zapraszamy na spotkania formacyjne po Mszy świętej wieczorowej:

– we wtorek – ministrantów i lektorów

– w piątek – aspirantów

 1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Jamne Dolne: Wanicka Dominika nr 148, Wanat Anna nr 146, Lupa Maria nr 145, Królczyk Irena nr 140B, Kozielec Iwna nr 140A.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. o pielgrzymce papieża Franciszka do Kazachstanu.
 3. W zakrystii można nabyć kalendarze rolników w cenie 30 złotych.
 4. Zmarł ks. prałat Czesław Jakóbczyk, były proboszcz Sromowiec Niżnych, dzisiaj wprowadzenie do kościoła o godz. 16.00, a jutro pogrzeb w Sromowcach o godz. 14.00.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy miłego tygodnia
!