Rocznica Poświęcenia Kościoła

 Dzisiaj przeżywamy Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła. Dziękujmy Bogu za wszystkich, którzy ten kościół budowali oraz prośmy za całą naszą wspólnotę parafialną, by wszyscy z tego świętego miejsca zawsze chętnie korzystali i byli za niego odpowiedzialni. Dziękujemy tym wszystkim, którzy brali udział w naszych uroczystościach poświęcenia tablicy pamiątkowej śp. Ks. Prałata Leopolda Misterki, budowniczego tego Kościoła. Delegacjom z pocztami, Strażakom i Związkowi Podhalan, Harcerzom naszej szkoły za wartę przy tablicy, kapeli góralskiej, chórowi, LSO, DSM oraz Wam parafianie, którzy tak licznie przybyliście w strojach góralskich.

  1. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 oraz o 14.00 połączona z nieszporami żałobnymi i procesją na cmentarz z różańcem i wypominkami. Przy wejściu na cmentarz od rana lektorzy będą zbierali ofiary dla WSD w Tarnowie. W imieniu Księdza Rektora dziękujemy za każdą ofiarę.
  2. W środę Dzień Zaduszny, czyli wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 oraz 17.00. W Oktawie Wszystkich Świętych różaniec z wypominkami w procesji na cmentarz, po Mszy Św. wieczornej.
  3. Jutro od godz. 16.00 spowiedź święta przed uroczystością Wszystkich Świętych oraz zapraszamy dzieci i młodzież przed I piątkiem.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w piątek św. Karola Boromeusza. Przypada również Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca listopada. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą Św.
  5. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00 oraz składka na opał do kościoła. Msza święta w oprawie góralskiej odbędzie się w 3 niedzielę listopada.
  6. Jutro ostatni różaniec. Serdecznie zapraszamy.
  7. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Gabrysie: Urbaniak Stanisława nr 72, Jagieła Maria nr 68, Mikołajczyk Maria nr 69, Czajka Irena nr 67, Kluziak Czesława nr 71B
  8. Zapraszamy do czytania Gościa niedzielnego w którym możemy przeczytać o rozpoczynającej się jutro wizycie papieża Franciszka w Szwecji oraz zapraszamy do czytania nowego „Miłujcie się”
  9. W zakrystii są jeszcze do nabycia Kalendarze rolników.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!